سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۲

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد زمردیان پیش از ظهر دوشنبه در آیین رونمایی از دو کتاب دفاع مقدس استان همدان اظهار داشت: ملت…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد زمردیان پیش از ظهر دوشنبه در آیین رونمایی از دو کتاب دفاع مقدس استان همدان اظهار داشت: ملت ایران به ویژه زنان و روحانیت نقشی بی بدیل در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند که باید به این نکته توجه کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه امروزه روحیه ایثار و شهادت ثمره وجودی مدیران شده است، افزود: همچنین در طول هشت سال دفاع مقدس روحانیت و بانوان نقش بی بدیلی را ایفا کردند که همواره آن ایثارگری ها در سخنان بزرگان تداعی پیدا می کند.

وی با بیان اینکه بانوان در طول جنگ تحمیلی ممارست و مردان بزرگی را به جامعه معرفی کردند، اضافه کرد: استان همدان در دوران دفاع مقدس هشت هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد 360 شهیده زن و 123 شهید روحانی هستند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان اذعان داشت: روحیه مقاومت و استکبارستیزی رزمندگان باعث خلق موفقیت‌های بزرگ برای ایران اسلامی شد.

زمردیان با اشاره به اینکه در این مراسم از دو کتاب سفیران نور و وارثان شاهد و شمع رونمایی می شود، گفت: کتاب “وارثان شاهد و شمع” در مورد نقش زنان در دفاع مقدس است و این کتاب در 303 صفحه و در قطع وزیری در یک هزار نسخه به چاپ رسیده است.

زمردیان ابراز داشت: همچنین کتاب” وارثان شاهد و شمع” در سه بخش شامل نگاه کلی به زن در فرهنگ اسلامی، روایت حضور زنان در دفاع مقدس و بررسی نقش زنان در زمینه پشتیبانی، درمانی، ورزشی و فرهنگی جنگ تحمیلی به چاپ رسیده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان اذعان داشت: کتاب “سفیران نور” نیز با موضوع نقش روحانیت در دفاع مقدس در 300 صفحه در قطع وزیری و یک هزار نسخه به چاپ رسیده است.

وی درباره کتاب “سفیران نور” اظهار داشت: این کتاب در چهار فصل شامل نقش روحانیت در دفاع مقدس، وصیت نامه و خاطرات روحانیان در دفاع مقدس، بیان خاطرات شهدای طلبه و نگاه ائمه جماعات به نقش روحانیت در دفاع مقدس چاپ شده است.

زمردیان با تأکید بر حمایت از ناشران استانی افزود: باید از ناشران استانی حمایت کنیم تا بتوانند کار خود را ارتقا دهند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان بیان داشت: ناشران استانی باید تلاش کنند تا کیفیت کار خود را همسطح کار‌های کشوری قرار دهند.

در این مراسم با حضور استاندار همدان، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس از دو کتاب “وارثان شاهد و شمع”  و “سفیران نور” رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.