چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ افضل گلزاری عصر امروز در مراسم افتتاح کلانتری 13 شهرک ابریشم قدس که با حضور فرماندار، امام جمعه،…

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ افضل گلزاری عصر امروز در مراسم افتتاح کلانتری 13 شهرک ابریشم قدس که با حضور فرماندار، امام جمعه، دادستان، فرمانده انتظامی، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات برگزار شد، اظهار داشت: فرماندهی ویژه غرب استان تهران در این هفته 51 برنامه درون سازمانی، 207 برنامه برون سازمانی و 26 برنامه خدمات مضاعف برگزار می کند.

وی افزود: این فرماندهی در راستای ارتقای امنیت اجتماعی در این هفته اقدام به افتتاح سه کلانتری جدید در حوزه فعالیت خود کرده که روز گذشته یک کلانتری در شهرستان رباط کریم و شهر پرند افتتاح شد امروز کلانتری 13 شهرک ابریشم قدس افتتاح شد و یک کلانتری نیز در منطقه قائمیه شهرستان اسلامشهر افتتاح می شود.

این مسئول ادامه داد: نیروی انتظامی نسبت به سایر سازمانهای دیگر گستره جغرافیایی بیشتر و حوزه فعالیتش گسترده تری دارد، 24 ماموریت اصلی و 273 ماموریت فرعی دارد، تنها بخش مرزبانی این نیرو برابر با فعالیتهای یک وزارت خانه کار انجام می دهند، ایران با 15 کشور مرز مشترک دارد که حاصل آن شش هزار و 55 کیلومتر مربع مرز خاکی و دو هزار و 700 کیلومترمربع مرز آبی دارد که از این میان 928 کیلومتر مرز شرقی کشور در بخش مبارزه با قاچاق مواد مخدر از اهمیت بالایی برخوردار است.

سرهنگ گلزاری عنوان کرد: فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در شش ماه گذشته پنج تن و 881 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط کرده، همچنین 196 دستگاه خودرو در رابطه با مواد مخدر توقیف شده و 42 باند قاچاق مواد و 411 نفر در این خصوص دستگیر شده اند.

وی بیان کرد: بر اساس دستور فرماندهی انتظامی تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در دستور کار قرار گرفت و با تشکیل این قرارگاه در شش ماه گذشته 88 درصد از سرقتها و 98 درصد سرقتها به عنف کشف شدند، البته با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت 10 درصد سرقت مغازه، 10 درصد سرقت اماکن، چهار درصد سرقت خودرو، 14 درصد سرقت موتور سیکلت و 18 درصد سرقت احشام کاهش یافته اند.

گلزاری یادآور شد: در این مدت 96 درصد قتلها با تلاش همکاران شناسایی و متهمان دستگیر شده اند که البته آمار قتل نسبت به زمان مشابه سال گذشته 23 درصد کاهش داشته که آمار بسیار خوبی است.

جانشین فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران گفت: نگاه فرماندهی غرب استان به قدس یک نگاه ویژه است و امید می رود با افتتاح این کلانتری، نیروی انتظامی بتواند در این هنرستان وظایف خود را به خوبی انجام دهد و امنیت و آسایش را برای شهروندان شهرستان قدس به ارمغان بیاورد.

ساختار و تشکیلات قوی در ایجاد امنیت پایدار بسیار مهم است

در ادامه این مراسم نماینده شهرستانهای قدس، ملارد و شهریار در مجلس ضمن تبریک هفته ناجا و دهه ولایت اظهار داشت: امنیت و سلامت دو نعمت بسیار مهم هستند که مردم تا زمانی که آنها را دارند قدرشان را نمی دانند، خوشبختانه اکنون به مدد تلاش کارکنان نیروی انتظامی امنیت خوبی در کشور برقرار است.

حسین گروسی افزود: در زمانی که تمامی کشورهای منطقه درگیر جنگ هستند کشور ما در امنیت کامل به سر می برد و این ماحصل تلاش ماموران نیروی انتظامی، سپا و اطلاعات است.

وی ادامه داد: در غرب استان تهران زیرساختهای امنیتی بسیار ناچیز بود اما با پیگیری های صورت گرفته و همکاری مسئولان انتظامی کشور و استان فرماندهی انتظامی غرب استان تهران بعنوان اولین ارگان مستقل غرب آغاز به کار کرد و همین امر خود موجب افزایش امنیت در منطقه شد.

این مسئول اضافه کرد: ساختار و تشکیلات قوی در نیروی انتظامی در ایجاد امنیت پایدار بسیار مهم و تاثیرگذار بوده و امید است که دیگر ارگانها نیز در غرب استان فعالیت مستقل داشته باشند.

تامین امنیت پایدار با مشارکت مردم محقق می شود

در پایان این مراسم فرماندار قدس اعلام کرد: مردم به سه مورد نیاز بسیار دارند امنیت، عدالت و رفاه اجتماعی، اگر این سه مورد در جامعه ایی حکم فرما باشد جامعه به کمال می رسد، تامین امنیت در کشور ما براساس قانون برعهده نیروی انتظامی است.

نورمحمد فردی افزود: شهرستان قدس با 400 هزار نفر جمعیت تنها دو کلانتری داشت که با پیگیری مسئولان امروز سومین کلانتری این شهرستان افتتاح می شود، خوشبختانه در یک سال گذشته جرائم خشن در شهرستان وجود نداشته و تنها یک مورد قتل بوده که به سرعت متهم شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد: در گذشته قدس مشکلات امنیتی بسیاری داشت اما اکنون با تلاش شبانه روزی مسئولان و نیروی انتظامی آرامش و امنیت خوبی در شهرستان وجود دارد، مردم نیز اگر طالب آرامش هستند باید با مسئولان همکاری کنند زیرا تامین امنیت پایدار با مشارکت مردم محقق می شود.

فردی اعلام کرد: قدس اکنون از نظر امنیتی در بهترین حالت خود است و همواره تمام مشکلات در شورای تامین مورد بررسی قرار می گیرد و اکنون نیز از همه مسئولانی که در راستای افتتاح این کلانتری همکاری کردند تشکر و قدردانی می شود.

در پایان حکم ستوان یکم علی جعفری بعنوان رئیس کلانتری 13 شهرک ابریشم قدس قرائت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.