چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۶

به گزارش خبرنگار مهر، همایش بزرگداشت سی امین سالگرد تأسیس وزارت اطلاعات ظهر چهارشنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی وزرات اطلاعات، استاندار،…

به گزارش خبرنگار مهر، همایش بزرگداشت سی امین سالگرد تأسیس وزارت اطلاعات ظهر چهارشنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی وزرات اطلاعات، استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان قضایی و انتظامی قزوین، امام جمعه موقت شهر قزوین، ائمه جماعات استان و سایر مسئولان و اقشار در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

شفیعی در این همایش بیان کرد: اگر در جامعه ای روابط صمیمی دوسویه ای حاکم باشد و احساس رضایتمندی افزایش خواهد یافت و در نتیجه امنیت نیز در این جامعه روبه فزونی خواهد بود.

وی ادامه داد: بر همین اساس است که گفته می شود بالاتر از عنصر رضایتمندی، مولفه دیگر در بحث تامین امنیت در جوامع وجود ندارد.

رئیس مرکز بررسی های استراتژیک وزارت اطلاعات اظهار داشت: امنیت بیش از هر چیز یک تولید اجتماعی است تا جایی که می توان گفت همه آحاد جامعه در تولید امنیت و احساس امنیت نقش دارند و در این بین سرشکن و سرریز این تولید اجتماعی در صورت رعایت نشدن و مغفول ماندن آن، معطوف به دستگاه اطلاعاتی کشور است.

شفیعی با اشاره به شرایط بحرانی منطقه خاورمیانه و ریشه گیری تروریسم در این ناحیه گفت: یکی از عوامل اصلی بروز پدیده تروریسم در خاورمیانه دخالت نیروهای بیگانه در کشورهای این ناحیه بود. چنانکه با اشغال افغانستان توسط روس ها و شکل گیری جبهه مقاومت در برابر آنها، سلفی گران جهادی از میان این بازخوردها به وجود آمدند که بعدها نیز جریان طالبان و القاعده از همین سلفی گرایان جهادی متولد می شوند.

این مسئول ادامه داد: اشغال دو کشور عراق و افغانستان جریان تروریسم را در خاورمیانه تقویت کرد و در نهایت امروز نیز غربی ها و کسانی که داعش را در منطقه به وجود آورده اند می خواهند که این جریان را نابود کنند در صورتی که خود به وجود آورنده این جریان تکفیری و تروریستی بودند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط امروز ایران اظهارداشت: اگر امروز کشور ایران در این شرایط مبهم و پیچیده دارای وضعیت مساعدی است به این سبب است که بازسازی اعتماد و بازتولید آن به بهترین وجه در ایران انجام شده است از طرفی نیز روند حل معادلات در کشور بگونه ای است که جامعه ایران می تواند در دورن خود مسائل خود را حل و فصل کند.

شفیعی افزود: یکی دیگر از امتیازات ما در بحث امنیت این موضوع است که مردم ما علی رغم همه مشکلات و رنج ها امید به آینده دارند و در این بین کسانی که امید اجتماعی مردم را مخدوش می کنند خیابت بزرگی را مرتکب شده اند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.