یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۵

ˈحسین پاکزادˈ یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تمللک این املاک 100میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و…

ˈحسین پاکزادˈ یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تمللک این املاک 100میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و داخلی شهرداری هزینه شده است.

وی با بیان اینکه همه واحدهای مسکونی وادارات در این شش هکتار تملک و تخریب شده اند تصریح کرد: فقط سه ساختمان کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان ،هلال احمر و موسسه تنظیم و نشر آثار امام باقی مانده که تا هفته آینده نیز این بناها تخریب می شوند.

پاکزاد ادامه داد: به دلیل پیش رو بودند کنگره بین المللی چشمه آفتاب هفتم و هشتم خرداد ماه در تخریب این اماکن باقی مانده تسریع می شود.

وی با بیان اینکه پروژه میدان نقش امام از سال 89آغاز شده و اکنون حدود 50درصد دارای پیشرفت فیزیکی است بیان کرد: تاکنون برای این پروژه 150میلیارد ریال اعتبار برای طرح مطالعاتی ،تملک اراضی و احداث یک پل هزینه شده است.

پاکزادادامه داد: برای تکمیل این طرح بزرگ عمرانی نیاز به 500 میلیارد ریال اعتبار است.

به گفته وی مساحت در نظر گرفته شده برای اجرای این پروژه شش هکتار است و در این پروژه واحدهای تجاری و فرهنگی به مساحت 24 هزار مترمربع و پارکینگ زیر زمینی به مساحت هشت هزارمتر احداث خواهد شد.

وی بیان کرد: این پروژه دارای پل سه قطعه ای می باشد که واحدهای تجاری و فرهنگی روی آن احداث خواهد شد و عملیات اجرایی قطعه اول این پل نیز انجام شده است.

پاکزاد اظهارکرد: طراحی این میدان در مرکز شهر علاوه بر این که در احیای بافت فرسوده شهر نقش موثری دارد برای رفع ترافیک، ایجاد فضای باز شهری و ایجاد اماکن تفریحی ویژه گردشگران بیت امام راحل نیز مناسب است.ک/3

555/7276

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.