یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتياني عصر شنبه در همايش بزرگ حوزويان «ما نگرانيم» كه در انتقاد به رويكردهاي فرهنگي در…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتياني عصر شنبه در همايش بزرگ حوزويان «ما نگرانيم» كه در انتقاد به رويكردهاي فرهنگي در مدرسه مباركه فيضيه برگزار شد با اشاره به فرارسيدن سالروز فتح خرمشهر اظهار كرد: ياد و خاطره پيروزي خرمشهر بايد در خاطره‌ها بماند. شهامت، بزرگواري، ايثار و فداكاري در راه دين و اسلام و انقلاب، پيروزي كمي نيست.

وي به جمله معروف حضرت امام در مورد اينكه خرمشهر را خدا آزاد كرد اشاره داشت و گفت: اگر دشمن با وسائل و ابزاري كه در اختيار دارد، نيروهايش به ظاهر غالب و طرف مقابل ضعيف‌تر باشند، ولي خداوند متعال همانند جنگ بدر، بندگانش را ياري مي‌كند.

آشتياني تاكيد كرد: همان گونه كه آن روز (جنگ بدر) امداد خداوند به نصرت رزمندگان آمد، در جريان خرمشهر هم خداوند به ياري رزمندگان فداكار و مخلص آمد و نه تنها يك وجب خاك ميهن را در دست دشمن نگذاشتند بلكه بخشي از خاك دشمن را گرفتند.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در طول تاريخ رزمندگاني به اين پاكي و مخلص نداشتيم، اظهار كرد: اينها ذخايري هستند كه بايد انقلاب را كمك كنند كه مبادا بدخواهان نظر بدي به انقلاب داشته باشند.

وي با اشاره به فرارسيدن سالروز شهادت امام موسي كاظم(ع) گفت: اين امام همام سال‌ها در زندان بود. در زندان اشك مي‌ريخت و عبادت مي‌كرد و ذكر خدا مي‌گفت و در زندان به شهادت رسيد.

تقدير از شركت‌كنندگان؛ اصولگرايان، سپاهيان، اصناف و طلاب

عضو جامعه مدرسین حوزه با تقدير از دست اندركاران برگزاري اين مراسم اظهار كرد: از شوراي هماهنگي اصولگرايان قم، سپاه علي ابن ابيطالب(ع) كه مي‌بينم سپاهيان در گوشه و كنار مراسم با لباس مبدل شركت كرده‌اند، از اصناف و هيئات مذهبي كه نمايندگاني در اين همايش دارند و طلاب براي شركت در اين مراسم عظيم تشكر مي‌كنم.

وی تاكيد كرد: حوزه‌های علمیه همواره پناهگاه مردم در برابر هجمه‌های دشمنان بوده و ملت ما با روحانيت است و از آنها پيروي مي‌كند.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي گفت: طلاب پيگير اجرايي شدن مطالبات مقام معظم رهبری هستند و همه ما در دل‌نگراني‌هاي مقام معظم رهبري سهيم هستيم.

معاون جامعه مدرسين بر لزوم تبيين مسائل فرهنگي تاكيد كرد و گفت: احيانا هجمه‌هايي كه در اين مسير وجود دارد بايد كاري كنيم كه برطرف شود و ارزش‌ها زنده بماند.

حجت الاسلام آشتياني، حساس بودن پيرامون مسائل فرهنگي را وظيفه همگان دانست و گفت: هر كسي در هر لباسي اگر به ارزش‌هاي ما توهين كند، حوزه و طلاب در برابر آنها مي ايستند.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلاني افزود: مراجع تقليد و طلاب سربازان امام زمان(عج) هستند و براي حفظ مرزهاي فرهنگي مهيا هستند و دائما دغدغه دارند كه مبادا نسبت به مسائل فرهنگي بي‌توجهي شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.