پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۴

سلامت نیوز :دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه ای به آقای آنتونی لی (Antony Lake) مدیر اجرایی یونیسف…

سلامت نیوز :دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه ای به آقای آنتونی لی (Antony Lake) مدیر اجرایی یونیسف خواستار توقف حملات رژیم صیهونیستی علیه غیر نظامیان بویژه کودکان مظلوم غزه و تسهیل ارسال کمکهای نوع دوستانه به ویژه در زمینه پزشکی از سوی کشورهای منطقه شد.

به گزار سلامت نیوز متن کامل نامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این شرح است :

جناب آقای آنتونی لیک (Antony Lake)

مدیر محترم اجرایی یونیسف

سلام علیکم

احتراماً، یکی از اهداف تشکیل یونیسف ساختن جهانی بوده است که در آن حقوق همه کودکان درک شود و بر موانعی که فقر، بیماری، تبعیض و خشونت در مسیر رشد و بالندگی کودکان ایجاد می کنند فایق آید. تصدیق می فرمایید که 900 هزار کودکی که در غزه زندگی می کنند نیز این حق را دارند که در محیطی امن به مدرسه بروند، از تغذیه سالم بهره مند باشند و بدور از خشونت و دیگر اشکال تبعیض به سمت محقق ساختن رویای کودکی خویش حرکت کنند.

عالیجناب لیک طبق گزارشات منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد در جریان حملات اخیر رژیهم صیهونیستی به مردم بی دفاع غزه بیش از 400 هزار نفر بی خانمان گشته اند و بیش از 1000 نفر کشته و زخمی شده اند. همین گزارشات اعلام کرده اند که بیشتر از سه چهارم از 160 نفر کشته شدگان حملات اخیر به غزه افراد غیر نظامی می باشند که بیش از سی نفر از آنان کودکان 4 تا 18 ساله بوده اند.

آقای عالیجناببه عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران اعلام می کنم کشتار افراد غیر نظامی بویژه کودکان بی دفاع در نوار غزه غیر قابل تحمل بوده و با همه قواعد انسانی و بین المللی در تضاد است ونگرانی ما به خاطر محاصره غزه و کمبود امکانات پزشکی و نیازهای اولیه مردم این منطقه بسیار تشدید شده است.

ازآنجا که بیم آن می رود با ادامه حملات و کمبود شدید امکانات انسان دوستانه شاهد وقوع یک فاجعه بزرگ انسانی بویژه علیه کودکان غزه باشیم اقدام فوری یونیسف برای جلوگیری از هدف قرار گرفتن کودکان و غیر نظامیان ضروری است.

در راستای اهداف یونیسف مبنی بر دفاع از حقوق کودکان از حضرتعالی درخواست دارم همه توان خود را برای باید توقف حملات رژیم صیهونیستی علیه غیر نظامیان بویژه کودکان به عمل آورید و راهی بیابید تا کشورهای منطقه بتوانند به مردم غزه بویژه کودکان مظلوم آن کمکهای نوع دوستانه به ویژه در زمینه پزشکی را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *