سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ابراهیمی صبح سه‌شنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان بوشهر اظهار داشت: ایجاد امادگی برای مقابله با بحران‌های احتمالی…

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ابراهیمی صبح سه‌شنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان بوشهر اظهار داشت: ایجاد امادگی برای مقابله با بحران‌های احتمالی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید تلاش کنیم تا زمینه برای بهبود عملکرد در زمان حادثه ایجاد شود.

وی به اهمیت اجرای برنامه‌های آموزشی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برگزاری مانورهای مختلف و همچنین اجرای برنامه‌های آموزشی می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش خسارات و تلفات و حتی پیشگیری از وقوع حوادث داشته باشد.

فرماندار شهرستان بوشهر اضافه کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان بوشهر باید برای امدادرسانی و خدمات‌دهی به مردم در زمان شرایط اضطراری آماده باشند و هر دستگاه در این زمینه نگاهی فراتر از وظایف خود داشته باشد.

وی به اهمیت بسیار بالای هماهنگی و تعامل دستگاه‌های اجرایی شهرستان در جریان وقوع بحران اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد هماهنگی لازم می‌تواند نقشی مهم در بهبود عملکرد داشته باشد که باید این موضوع مدنظر قرار بگیرد.

ابراهیمی اضافه کرد: برای عملکرد مناسب در شرایط اضطراری باید امکانات و تجهیزات مورد نظر را در اختیار داشته باشیم و داشتن تجهیزات و امکانات مناسب و به‌روز، نقش مهمی در این زمینه دارد.

پیشگیری از حوادث کم‌هزینه‌تر از خسارات و تلفات است

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: در بحث مدیریت بحران، پیشگیری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید بیشتر تلاش‌های خود را در این زمینه متمرکز کنیم.

مرتضی پارسایی‌فر با بیان اینکه اجرای برنامه‌های پیشگیری در مقابل حوادث و بلایای طبیعی بسیار کم‌هزینه تراز خسارات و تلفات این بلایا است، اضافه کرد: پیشگیری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید به صورت ویژه در این زمینه برنامه ریزی شود.

وی ادامه داد: در فصل پائیز هستیم و کم کم به فصل بارندگی نزدیک می شویم که همه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد باید برای حوادث احتمالی ناشی از بارندگی اماده باشند و بتوانند عملکرد مناسبی در این زمینه داشته باشند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری بوشهر بر لزوم حضور پررنگ همه دستگاه‌های در بحث مدیریت خطر و بحران تاکید کرد و بیان داشت: باید همواره برای مقابله با بحران اماده باشیم.

لزوم پيشگيري از حوادث غيرمترقبه در فصل بارندگی

بخشدار مرکزی بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: فرماندار محترم تلاش های بسیار زیادی را به منظور رفع مشکلات روستاها داشته است و ما نیز از همه توان خود برای رفع مشکلات و تامین نیازهای روستائیان استفاده می‌کنیم.

مریم قربانی اضافه کرد: به منظور پيشگيري از حوادث غيرمترقبه در فصل بارندگی، با حضور دهیاران ستاد بحران را برگزار کردیم که زمینه آمادگی روستاها برای مقابله با شرایط اضطراری فراهم شود.

وی از اجرای لایروبی و حل مشکلات روستاهای بخش مرکزی به کمک اداره راه و شهرسازی خبر داد و افزود: در این زمینه بازدیدهای دوره ای را برگزار کرده و برای رفع مشکلات روستاها تلاش می‌کنیم.

در ادامه این نشست موضوعات مربوط به مقابله با بحران و مدیریت مناسب بحران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر یک از اعضا در این زمینه اظهار نظر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *