شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا سوقندی صبح شنبه در اولین نشست کارگروه قرآن و عترت در محل تالار آفتاب شهرستان سمنان ضمن…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا سوقندی صبح شنبه در اولین نشست کارگروه قرآن و عترت در محل تالار آفتاب شهرستان سمنان ضمن ارزیابی جایگاه فعالان قرآنی، تلاش و حرکت در این مسیر را یک افتخار دانست.

 وی هدف تشکیل این کارگروه را شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی ویژه فعالان قرآنی، شناسایی فرصت های قرآنی و برنامه ریزی برای توسعه جلسات قرآنی، تربیت مربی در رشته های مختلف و همچنین توسعه و برنامه ریزی در راستای گسترش مراکز و مؤسسات قرآنی عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به زندگی برخی از بزرگان و دانشمندان دینی، تمسک به قرآن و کوشش در راستای گسترش مفاهیم عمیق قرآنی را از برجستگی های حیات آنان یادآور شد و افزود: ترویج قرآن باید عمومی و همگانی باشد و تاثیر عملی و معنوی آن در زندگی مردم حضور داشته باشد.

 سرپرست دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این جلسه، قرآن را داروی همه دردهای بشری بویژه در عصر حاضر دانست و از رابطان و کارشناسان قرآنی شهرستان ها خواست به مقوله عترت نیز بیشتر بپردازند چرا که هیچ گونه جدایی بین قرآن وعترت وجود ندارد.

 مجتبی نور محمدی همچنین در خصوص حمایت از برنامه ریزی و ارائه طرح های جدید قرآنی و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در این حوزه تاکید کرد.

کارشناسان علوم قرآنی و برخی مدیران موسسات قرآن و عترت از شهرستان های شاهرود، گرمسار، دامغان، سمنان و مهدیشهر نیز در این نشست به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند.

در این نشست همچنین در خصوص وضعیت و روند پرونده متقاضیان در موسسات قرآن و چگونگی واگذاری کلیه امور مربوط به تشکیل پرونده علاقمندان در مراکز فرهنگی دیجیتال توسط حاضران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.