پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۰

مشاور عالی رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون حدود ۸۰ درصد از سالن های سینمایی کشور دیجیتال شده اند…

مشاور عالی رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون حدود ۸۰ درصد از سالن های سینمایی کشور دیجیتال شده اند و تا پایان مهر امسال همه سالن ها به این سیستم مجهز خواهند شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای رضاداد امروز در حاشیه مراسم پایانی گردهمایی سالانه انجمن سینمای جوان در تربت حیدریه افزود: اولین طرحی که دولت جدید و سازمان سینمایی در سراسر کشور اجرا کرد ، دیجیتال کردن سالن های نمایش بود.

وی گفت: این طرح از نظر اقتصادی به نفع سینما است چرا که عدالت اجتماعی که در زمینه اکران فیلم ها مورد نیاز است در سراسر کشور حفظ می شود بطوری که دیگر نمایش غیر همزمان در کشور نخواهیم داشت.

مشاورعالی رییس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه ساخت و ساز سالن های جدید سینمایی به علت استقبال نکردن بخش خصوصی با مشکلات جدی در استانها روبروست، افزود :‌ ایده ای که در سازمان سینمایی مطرح شده این است که با هم افزایی ظرفیت های موجود در هر شهرستان، سالن هایی که استاندارد های لازم را داشته باشند شناسایی و به امکانات دیجیتال مجهز شوند.

آقای رضا داد گفت: این سالن ها بنا به تشخیص مسوولان هر شهرستان انتخاب و سازمان سینمایی نیز در تجهیز این سالن ها حمایت خواهد کرد.

وی افزود: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم در شهرهایی که جمعیت قابل قبولی داشته اما سینما ندارند، همزمان با سراسر کشور فیلم ها را نمایش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.