چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۱۰:۵۲

رئیس کانون هموفیلی استان البرز گفت: تا پایان سال تمام اعضای کانون هموفیلی استان در کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی شرکت می‌کنند. سینا منبع‌جود،…

رئیس کانون هموفیلی استان البرز گفت: تا پایان سال تمام اعضای کانون هموفیلی استان در کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی شرکت می‌کنند.

سینا منبع‌جود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، اظهارکرد: کانون هموفیلی استان البرز تابستان امسال برای نخستین بار در ایران، اقدام به برگزاری برخی کارگاه‌های آموزشی برای اعضای زیر 15 سال خود و برخی از مادرانی که خود یا فرزندشان به بیماری هموفیلی مبتلا هستند، کرده است.

وی افزود: این کارگاه‌ها در دو بخش برگزار شد که یکی از این بخش‌ها به مهارت‌آموزی مسائل مختلف به کودکان و نوجوانان زیر 15 سال هموفیلی اختصاص داشت و در بخش دیگر نیز مادران شرکت‌کننده با برخی مهارت‌های اصولی و کلیدی زندگی آشنا شدند.

وی افزود: کارگاه‌های آموزشی کودکان و نوجوانان 10 بخش داشت که از میان آنها می‌توان به بخش‌های مربوط به کنترل استرس، حل مساله، تصمیم گیری و برقراری ارتباط موثر اشاره کرد.

این مسئول ابراز کرد: برخی از کودکان و نوجوان هموفیلی به واسطه بیماری خود به نسبت همسالان خود از اعتماد به نفس کمتری برخوردار بودند و از حضور در جمع به نوعی هراس داشتند.

وی ادامه داد: شرکت در این کارگاه‌های آموزشی به این افراد کمک کرد تا خود و بیماری را بهتر بشناسند و با تکیه بر توانمندی‌های خود از حضور در اجتماع و مشارکت در برنامه‌های مختلف لذت ببرند.

منبع‌ جود تصریح کرد: کودکان و نوجوانان هموفیلی از لحاظ ذهنی بسیار خلاق هستند بنابراین باید شرایط شناسایی استعدادها و توانایی‌های ذهنی و جسمی این افراد را مهیا کنیم تا بتوانند در آینده هم برای خود و هم برای جامعه مفید واقع شوند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برنامه‌های آموزشی مادران شرکت‌کننده در این کارگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش مادران در خانواده به خصوص تربیت فرزندان، بدیهی است آموزش و آشنایی آنان با اصول و مهارت‌های زندگی می‌تواند در آینده فرزندان و استحکام بیشتر بنیان خانواده بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیس کانون هموفیلی استان البرز ابراز کرد: مادران شرکت‌کننده در این کارگاه‌ها با برخی اصول خانواده درمانی، مواجه با مشکلات، برخورد مناسب با فرزند و همسر و اصول تربیتی مهم در پرورش فرزند آشنا شدند.

وی افزود: این کارگاه‌ها در تمام طول تابستان و به صورت دو جلسه در هفته برگزار شد که در مجموع 50 نفر در آن شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: براساس انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل بهزیستی استان بنا شده برگزاری این کارگاه در سطح وسیع‌تری ادامه یابد به طوری‌که طی شش ماه آینده تمامی اعضای کانون هموفیلی استان در این کارگاه‌ها شرکت کنند.

منبع‌جود در پایان گفت: برگزاری این کارگاه‌ها برای بیماران هموفیلی برای نخستین بار در ایران، توسط کانون هموفیلی استان انجام شد که خوشبختانه بازخوردهای بسیار مناسبی داشته است.

گفتنی است در حال حاضر 360 بیمار هموفیلی در کانون هموفیلی استان البرز عضویت دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.