جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۰۶

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد هیأت آمریکایی اعزامی به اسرائیل، به تل‌آویو درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران اطمینان خاطر داد. به گزارش…

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد هیأت آمریکایی اعزامی به اسرائیل، به تل‌آویو درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران اطمینان خاطر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده هیئت آمریکایی اعزامی به اسرائیل به آن رژیم درباره مذاکرات هسته‌ای ایران اطمینان خاطر داده است.

اداره مطبوعاتی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفته هیئت آمریکایی پس از «مذاکرات دوجانبه سازنده» با بنیامین نتانیاهو در روز ۷ مه در نشست‌های مشورتی آمریکا ـ اسرائیل که روز جمعه برگزار شد، شرکت کرد.

این بیانیه افزوده است: «هیئت آمریکایی درباره ایران بار دیگر بر تعهد ما برای جلوگیری از دست‌یابی این کشور به سلاح‌های هسته‌ای تأکید کرد.»

کاخ سفید همچنین گزارش داده که هیئت آمریکایی اسرائیل را در جریان تلاشهای دیپلماتیک ۱+۵ و اتحادیه اروپا برای دست‌یابی به راه‌حلی جامع برای حل‌وفصل مسالمت‌آمیز مناقشات هسته‌ای ایران قرار داد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: «هیئت‌های آمریکایی و اسرائیلی مشورت‌های لازم درباره تمامی جنبه‌های مشکلات ایجاد شده توسط ایران قرار داد و تعهد داد که همکاری بی‌سابقه آمریکا و اسرائیل در خلال مذاکرات ادامه می‌یابد.»

هیئت آمریکایی به سرپرستی سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا برای آخرین هماهنگی‌ها با اسرائیل درباره مذاکرات هسته‌ای ایران روز هفتم ماه مه وارد اراضی اشغالی فلسطین شد. مقامات ارشد وزارتخانه های امور خارجه، دفاع و خزانه داری سوزان رایس را در این سفر همراهی می‌کردند.

این سفر در آستانه مذاکرات هسته‌ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ انجام می‌شود که قرار است روز ۲۳ ادریبهشت در وین، پایتخت اتریش برگزار شود.

هدف از این مذاکرات حل و فصل چیزی است که کشورهای غربی به رهبری آمریکا به آن «نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران» می‌گویند.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930218001044#sthash.zNsTq6m2.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.