شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۸

به گزارش حوزه ادبیات باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی ـ هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی، دکتر عبدالسمیع، رایزن فرهنگی…

به گزارش حوزه ادبیات باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی ـ هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی، دکتر عبدالسمیع، رایزن فرهنگی هندوستان در ایران و حمیدرضا شاه‌آبادی، مدیرعامل موسسه الهدی، علایق مشترک و زمینه‌های همکاری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و هندوستان را در بازدید رایزن فرهنگی هند از الهدی بررسی کردند.

دکتر عبدالسمیع که خود آشنا به تاریخ ادبیات ایران در دو دوره کلاسیک و معاصر است، ضمن استقبال از پیشنهادهای شاه‌آبادی در زمینه همکاری‌های مشترک، به بیان زمینه‌های این همکاری پرداخت و سرانجام مقرر شد تا موسسه فرهنگی ـ هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی در سه محور با این رایزنی همکاری داشته باشد.

محوریت الهدی در برگزاری نمایشگاهی از هنرهای تجسمی و خوشنویسی هنرمندان هندوستان، انجام پژوهش‌های فرهنگی و فعالیت‌های ادبی با رویکرد ادبیات کلاسیک و معاصر دو کشور، سه موضوع همکاری‌های این دو نهاد فرهنگی ایران و هند اعلام شد.

هندوستان، تاکنون نمایشگاهی از هنرهای تجسمی، به ویژه خوشنویسی هنرمندان خود را در چند کشور برگزار کرده است.

دکتر عبدالسمیع، رایزن فرهنگی هندوستان در ایران، از شاگردان پروفسور افتخار حسین عارف، رئیس کنونی موسسه فرهنگی اکو و خود، آشنا به ادبیات ایران در دو دوره کلاسیک و معاصر است.

این دیدار در ادامه بازدیدها و دیدارهای رؤسای موسسات بین‌المللی فرهنگی از الهدی برنامه‌ریزی شده بود.

هفته گذشته نیز افتخار حسین عارف، رئیس پاکستانی موسسه فرهنگی اکو از الهدی دیدن کرده بود.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.