پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۸

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدباقر قالیبافˈ در حاشیه نشست امضای تفاهم نامه همکاری فی ما بین شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدباقر قالیبافˈ در حاشیه نشست امضای تفاهم نامه همکاری فی ما بین شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرنگاران گفت: یکی از ویژگی های منحصر به فرد شهر تهران نقش مرکزیت، پایتخت بودن و همچنین داشتن تجربه گذشته است.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده اقدامات شهر تهران تاثیرات بین المللی و داخلی سرنوشت سازی دارد.

قالیباف با اشاره به حضور شخصیت های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و سیاح ها در کشور گفت: قضاوت آنان حتی در مورد نظام اسلامی در شهر تهران خلاصه می شود، چرا که کمتر فرصت دارند که به شهرها دیگر سفر کنند و به همین دلیل تهران نقش برجسته ای دارد.

وی گفت: نباید نگاه یک شهر را به تهران داشته باشیم و این مساله مسئولیت ما را بیشتر می کند بنابر این باید دقت کرده و تصمیم گیری های درستی اتخاذ کنیم .

شهردار تهران با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب که فرهنگ مظلوم واقع شده است و کارنامه قابل دفاعی نداریم گفت: این در حالی است که کشور و فرهنگ نظام اسلامی و تاریخ تمدنی ایران به فرهنگ و هنر شناخته می شود.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها به موضوع همدلی و همکاری بین سازمانها و به ویژه در عرصه فرهنگ تاکید داشته اند، افزود: برای حفظ هویت اسلامی، انقلابی، ایرانی و رشد و تعالی کشور نیازمند همکاری هر چه بیشتر هستیم .

قالیباف افزود: امیدوارم امضای این تفاهم نامه اثرات فرهنگی خوبی در شهر تهران داشته و منجر به همدلی بیشتر در عرصه فرهنگ شود .

در پایان این مراسم که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوولان این وزارت خانه، مشاور عالی شهردار تهران ، معاون فرهنگی و هنری شهرداری تهران حضور داشتند، تفاهم نامه همکاری فی ما بین شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد.

تهرام/1393/7247/1457/ 1539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.