پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۳

روستای بندمحمدعبدالله آبپخش از روستاهای محروم استان بوشهر که همچنان از نعمت شبکه های آب و برق بی بهره است که اکنون با…

روستای بندمحمدعبدالله آبپخش از روستاهای محروم استان بوشهر که همچنان از نعمت شبکه های آب و برق بی بهره است که اکنون با اراده و عزم جهادی مردم در کنار مسوولان به زودی آب به این روستا انتقال می یابد.

یکی از اهالی روستای بند محمد عبدالله گفت: شیرینی تلاش و کوشش خود در اجرای طرح انتقال آب به این روستا در کنار

دیگر برادران روستا بسیار برای ما زیبا و وصف ناپذیر است.

علی جمالی افزود: تلاش و کوشش جوانان برای حل مشکل آب روستا و تکمیل طرح آبرسانی در کنار دولت باعث ترویج فرهنگ کار و تلاش و موجب ایجاد وحدت و یکدلی بین اهالی روستا شده است.

باقر صمصامی یکی دیگر از فعالان این طرح گفت: اجرای این طرح یادآور مشارکت رزمندگان و جهادگران هشت سال دفاع مقدس در جبهه های نبرد است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیزگفت: تلاش مردم روستای بند محمدعبدالله آبپخش برای انتقال شبکه آب به این روستا نمونه ای از عزم جدی و اراده بسیجی و مدیریت جهادی است.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی نژاد افزود: نیروهای مردمی از ابتدای آغاز طرح آبرسانی و انتقال شبکه آب به این روستا همراه و همگام با مسوولان در مراحل مختلف کارها را به صورت خودجوش و جهادی انجام دادند.

وی یادآور شد: روستای بند محمدعبدالله یکی از روستاهایی است که سالیان متمادی از نعمت آب و برق محروم بوده و امروز با تلاش و همت مردم در کنار دولت مراحل پایانی طرح انتقال شبکه آبرسانی به این روستا در حال انجام است.

موسوی نژاد افزود: این حرکت جهادی مردم روستای بند محمد عبدالله نمونه ای از انسجام و همدلی مسوولان و مردم است و بیانگر این است که همدلی بین مردم و مسوولان در پیشبرد کارها و حل مشکلات تاثیر گذار است.

وی بیان کرد: آینده نظام جمهوری اسلامی بر اساس اینگونه مدیریت جهادی در راستای توسعه بیشتر و غلبه شدن

بر تمام مشکلات و تحریم ها، روشن خواهد بود.

فرماندار دشتستان نیز گفت: نقش آفرینی جهادی و مشارکت جوانان این منطقه در اجرای طرح آبرسانی به روستای بند محمد عبداله قابل تقدیر و سپاس است.

ارسلان زارع افزود: مردم و جوانان این روستا با مشارکت فعال خود در اجرای این پروژه تصمیم راسخ خودشان را بعنوان الگویی ارزشمند در تحقق شعاررهبر معظم انقلاب نشان دادند.

وی تصریح کرد: اجرای این پروژه که با مشارکت دولت و مردم روستا انجام شده می تواند الگویی مناسب برای سایر روستاهای استان بوشهر و حتی کشور باشد.

فرماندار دشتستان گفت: اقدام مردم روستای بند محمد عبدالله آبپخش الگویی مناسب برای تقویت باورمسوولان در واگذاری امور به مردم است.

وی افزود: یکی از مهمترین زیرساخت های توسعه شهرستان دشتستان موضوع آب وبرق است و اعتبارات سالجاری دراین دو حوزه در اولویت برنامه های شهرستان است.

بخشدار آبپخش نیز گفت: کلنگ زنی این پروژه در سال گذشته باعث شادی وصف نشدنی بین اهالی این روستا شد.

غلامرضا وفایی افزود: با آغاز عملیات اجرایی این طرح با هماهنگی های به عمل آمده مصالح و دیگر امکانات لازم آب رسانی در اختیار مردم روستا قرار گرفت و مردم و جوانان روستا با اهتمام خود بصورت جهادی در اجرای این پروژه مشارکت کردند.

وی گفت: این پروژه به نام مبارک حضرت ابوالفضل العباس است و تمام مسایل فنی واستاندارد با حضور ناظر فنی رعایت می شود.

وفایی اظهارکرد: انتظار می رود با همت جوانان و مسوولان تا نیمه شعبان شاهد تکمیل طرح آبرسانی به روستا باشیم.

وی گفت: همه کارهای اجرایی این پروژه به وسیله نیروهای بومی و بصورت رایگان با مدیریت جهادی اجرا می شود.

بخشدار آبپخش افزود: همه امور مربوط به حفاری کانالها، وصل کردن لوله ها و اتصالات و اجرای حوضچه ها با همکاری و مشارکت بیش از 150 نفر از جوانان منطقه صورت گرفته است.

وفایی بیان کرد: برخی از هزینه های دستگاه های حفاری برای کانال کشی نیزبه وسیله خیرین روستا انجام می شود.

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر نیز گفت: انتقال شبکه آبرسانی به روستای بند محمد عبدالله با همکاری

نیروهای بومی منطقه به صورت رایگان همراه با نظارت فنی کارشناسان انجام می شود.

روح اله طاهریان پورافزود: اجرای شش کیلومتر کانال آبیاری و انجام اتصالات برای اجرای لوله گذاری و احداث هفت حوضچه به وسیله نیروهای بومی و متخصص روستا و بخش آبپخش بصورت رایگان انجام می شود.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح امکاناتی نظیر لوله آبرسانی، اتصالات، شیرآلات، آرماتور و دیگر امکانات لازم در اختیار مردم روستا قرار گرفته است.

طاهریان پور خاطرنشان کرد: همه امکانات موجود به ارزش یک میلیارد ریال برای اجرای این طرح در اختیار مردم روستا قرار گرفته است.

روستای بندمحمدعبدالله با 11خانوار از توابع بخش آبپخش در 13کیلومتری شهر آبپخش واقع است.ک / 4

7213/629

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.