شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۹

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز با چاپ مطلبی از دولت آمریکا خواست تا با فشار بر ونزوئلا نفوذ ایران در…

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز با چاپ مطلبی از دولت آمریکا خواست تا با فشار بر ونزوئلا نفوذ ایران در آمریکای جنوبی را کاهش دهد.

در این مطلب ونزوئلا از دو جهت برای آمریکا تهدید معرفی شده است و به همین دلیل نویسنده از دولت آمریکا خواسته است تا هر چه سریعتر به تحریم و فشار بر این کشور بپردازد.

اولین تهدیدی که از سوی این رسانه تهدید ونزوئلا برای آمریکا معرفی شده است قاچاق مواد مخدر از این کشور به آمریکا خوانده شده است.

دومین و جدی ترین تهدیدی که دراین مطلب به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا معرفی شده است گسترش روز افزون همکاری های ایران و ونزوئلا است که از زمینه آموزش گرفته تا همکاری های موشکی و نظامی در حال گسترش است.

به اعتقاد نویسنده همکاری های ایران و ونزوئلا موجب گسترش نفوذ ایران در منطقه ای که حیاط خلوت آمریکا بر شمرده می شد شده است و دولت آمریکا باید برای مقابله با گسترش نفوذ ایران در این منطقه با تحریم و فشار به کاراکاس نفوذ ایران در منطقه را بکاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *