یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۷

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر «علیرضا حسینی» افزود: هیاتی…

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر «علیرضا حسینی» افزود: هیاتی به سرپرستی خانم دکتر ناجیه طارق معاون وزیر بهداشت افغانستان و خانم دکتر کامله سلطانی رییس بخش کنترل غذا و دارو و سایر مسوولان مرتبط، از آزمایشگاه کنترل غذا و دارو بازدید کردند.

وی گفت: اعضای هیات افغانی قبل از بازدید از آزمایشگاه های مرجع با مدیرکل و معاونان سازمان غذا و دارو دیدار و در زمینه همکاری های های مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

دکتر حسینی افزود: هیات افغانی خواستار نشستهای بیشتری با طرف ایرانی شد تا بتوان در زمینه های متعدد به خصوص در حوزه غذا و دارو همکاریهای موثرتری داشته باشیم.

مدیرکل آزمایشگاه غذا و دارو نیز در خصوص این نشست مشترک گفت: انتقال تجربیات در زمینه های آموزشی، آزمایشگاهی و روش های کنترل کیفی از جمله موارد مورد نظر هیات افغانی برای همکاری مشترک است.

دکتر «حسین رستگار» با بیان اینکه موضوعات مختلفی در این جلسه مطرح شد، افزود: کمک به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و دارویی کشور افغانستان و آموزش به هیاتهای افغانی از جمله مهمترین آنها بود.

دکتر رستگار گفت: نمایندگان بخش خصوصی کشورمان نیز در صورت تمایل می تواند با دایر کردن شعبه ای از آزمایشگاه خود در کشور افغانستان فعالیت کنند.

مدیرکل آزمایشگاه غذا و دارو افزود: استفاده از توانمندیهای دانشگاه های علوم پزشکی مرزی کشورمان، همانند مشهد، بیرجند و زاهدان نیز ازجمله درخواست های طرف افغانی برای همکاریهای دوجانبه بود.

دکتر رستگار ابراز امیدواری کرد: دو کشور در آینده نزدیک بتوانند در حوزه کنترل و نظارت و به صورت کلی ایمنی مواد غذایی و دارویی همکاری بیشتری داشته باشند.

این مقام مسوول در سازمان غذا و دارو از امضای تفاهم نامه میان ایران و افغانستان در حوزه های یاد شده خبر داد و گفت: امیدواریم این تفاهم نامه هر چه سریعتر اجرایی شود.

اجتمام(1)**1293 ** 1597

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.