جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۶

به گزارش خبرنگار ایرنا با حضور مسوولین سندیکای مهندسین کردستان عراق (اربیل و سلیمانیه) در استان کردستان آیین نامه اجرایی این تفاهم نامه…

به گزارش خبرنگار ایرنا با حضور مسوولین سندیکای مهندسین کردستان عراق (اربیل و سلیمانیه) در استان کردستان آیین نامه اجرایی این تفاهم نامه نوشته شد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کردستان در این رابطه روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: این سازمان معیین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برای برقراری ارتباط با سازمان ها و سندیکاهای مهندسی در کردستان عراق است.

محمد صدیق ثابتی افزود: کمیته صدور خدمات نظام مهندسی را تشکیل داده ایم تا از تجربیات یکدیگر بهره ببریم.

وی اظهار کرد: به طور مثال مهندسین کردستان عراق در زمینه راه سازی و مهندسین ایرانی در زمینه سدسازی تجربیات زیادی دارند که می توانند به تبادل این تجربیات بپردازند.

وی گفت: مهندسین ایرانی به اندازه مهندسین کشور ترکیه در اقلیم کردستان عراق حضور ندارند که امید می رود با بستن این تفاهم نامه حضور ایرانیان نیز در این منطقه افزایش یابد.

ثابتی بیان کرد: بر اساس این تفاهم نامه فرایند آمد و شد برای فعالیت مهندسین ایرانی و عراقی آسان تر می شود.

** تفاهم نامه اطمینان از دست رفته را باز می گرداند

رییس سندیکای مهندسین اربیل نیز در این نشست گفت: این تفاهم نامه پلی برای تبادل تخصص، دانش فنی و نیروی انسانی می شود که امیدواریم آغاز خوبی برای پروسه طولانی مدت همکاری باشد.

عبدالرحمان علی کُرده، افزود: نبود سازماندهی و نظارت موجب برخی تخلفات مهندسین ایرانی در کردستان عراق شده بود و اطمینان به عملکرد مهندسین ایرانی را کم کرده بود.

وی ادامه داد: بستن این تفاهم زمینه ای برای برگرداندن اطمینان به مهندسین ایرانی در کردستان عراق خواهد شد.

وی گفت: رفع مشکلات مهندسین ایرانی فعال در کردستان عراق نیز یکی دیگر از نتایج مثبت این تفاهم نامه است.

وی اظهار کرد: طرف ایرانی متعهد شده است که سمینارها و کلاس های آموزشی نیز در کردستان عراق اجرا کند.

وی با اشاره به دیدار آنها با استاندار کردستان، گفت: همکاری مسوولین استان کردستان در کنار همت و مهمان نوازی سازمان نظام مهندسی استان کردستان قابل تقدیر است. ک/3

570

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.