یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر، رشید حیدری مقدم ظهر یکشنبه در کارگاه آموزشی “آشنایی با مضرات مواد مخدر” در همدان با بیان اینکه ورزش…

به گزارش خبرنگار مهر، رشید حیدری مقدم ظهر یکشنبه در کارگاه آموزشی “آشنایی با مضرات مواد مخدر” در همدان با بیان اینکه ورزش تنها به این دلیل که می تواند به تقویت سلامت جوامع کمک کند اهمیت ندارد، گفت: ورزش به یکی از صنعت های پر در آمد درجهان تبدیل شده است.

وی افزود: ورزش ارتباط مستقیم با رشد وشكوفايي اقتصادی جوامع دارد و صنعت ورزش، اثرات مستقيم و ملموسي در حوزه‌هاي مسائل اقتصادي و اجتماعي مانند افزايش توليد ناخالص داخلي كاهش هزينه‌هاي بهداشتي و درماني و كاهش آمار بزهكاري هایی چون مواد مخدر به همراه دارد.

حیدری مقدم با بیان اینکه امروزه بسیاری از کشورها با صدور فن آوري ورزشی به ديگر كشورها توانسته اند سود قابل ملاحظه اي را بدست آورند، گفت: کشوری مانند برزیل دو برابر فروش نفت ایران  از صادارات بازیکن فوتبال درآمد کسب می کند.

وی افزود: متاسفانه در ایران به پیشگیری در بیماری و اعتیاد توجه نمی شود ولی در کشورهای پیشرفته جهان به ازای هر یک دلار سرمایه گذاری در ورزش چهار دلار از هزینه در درمان صرفه جویی می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: همگانی کردن ورزش و ترویج آن در جامعه موجب کاهش بسیاری از بیماری ها و افزایش امید به زندگی در جامعه می شود.

وی گفت: یکی از قدرتمندترین و موثرترین ابزارها برای پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر ورزش است که با انجام ورزش‌های منظم روزمره همراه با رژیم غذایی صحیح می‌توان از بسیاری از بیماری ها و معضلات به ویژه مواد مخدرجلوگیری کرد.

وی عنوان کرد: متاسفانه در سالهای اخیر با ورود مواد مخدر صنعتی سن اعتیاد کاهش پیدا کرده و در مقابل زمان درگیر شدن و در نهایت فوت افراد معتاد به شش ماه کاهش پیدا کرده است که تنها راه پیشگیری از این معضل همگانی کردن ورزش در جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.