چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۱

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین وحید احمدی روز سه شنبه در همایش روز جهانی کار و کارگر در جمع کارگران و…

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین وحید احمدی روز سه شنبه در همایش روز جهانی کار و کارگر در جمع کارگران و کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی صحنه اظهار داشت: در دین اسلام کسب و کار دارای عزت و شرف است و بسیار تاکید شده است که انسان برای کسب روزی حلال خود باید تلاش کند.

وی کارگران را انسان هایی ارزشمند خواند و خاطرنشان کرد: اگر کارگر آرامش روانی داشته باشد کیفیت محصولات تولیدی افزایش می یابد و بهره وری به میزان قابل توجهی رشد خواهد کرد و از ضایعات کاسته می شود.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی افزود: آرزوی ملت ها رسیدن به استقلال و وابسته نبودن به اجانب و بیگانگان است زیرا وابستگی اقتصادی به دیگران عزت و عظمت و اقتدار را از آنها می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر کشوری استقلال اقتصادی نداشته باشد در سایر حوزه ها نیز وابسته می شود و امروز یکی از مولفه های مهم قدرت و اقتدار در دنیا، قدرت اقتصادی است که از قدرت نظامی نیز مهمتر است.

حجت الاسلام احمدی اظهار داشت:حضرت امام خمینی (ره) روحیه خودباوری را در مردم تقویت کرد و امروز با همین روحیه در شهرهای کوچک کشور شاهد اقدامات بزرگ در عرصه علم و تکنولوژی و پزشکی هستیم.

به گفته وی، آنچه باعث اقتدار یک کشور می شود رشد اقتصادی است و معنای استقلال اقتصادی یک کشور این نیست که با دیگر کشورها تعامل نداشته باشد بلکه به این معناست که در تامین کالاهای ضروری و اساسی مردم روی پای خود بایستد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی به عدم پرداخت به موقع حقوق و دستمزد کارگران و برخی مشکلات معیشتی این قشر اشاره کرد و گفت: از کارگران انتظار است همانطور که در دوران هشت سال دفاع مقدس با تلاش و جدیت برای استقلال کشور مبارزه کردند، در این عرصه جنگ اقتصادی نیز مقاومت نشان دهند تا پیروز این عرصه باشیم.

وی همچنین از کارفرمایان خواست تا در جذب نیرو از جوانان تحصیل کرده و بیکار شهرستان استفاده کنند تا اقتصاد این شهر رونق یابد.

حجت الاسلام احمدی در پایان ابراز امیدواری کرد تا در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، با همت ستودنی تلاش گران این عرصه، شاهد افزایش بهره وری در تولید و اعتلای عمران و آبادانی ایران اسلامی باشیم.

در پایان این همایش با اهدای لوح سپاس و هدایایی ار برخی کارگران و کارفرمایان نمونه شهرستان صحنه تجلیل به عمل آمد.

چهارم تا یازدهم اردیبهشت ماه سالجاری در کشور هفته ملی کار و کارگر نامگذاری شده است.

7454/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *