یکشنبه، ۰۷ آبان ۹۶ - ۰۹:۱۳
هندسه در گیاهان

هندسه در گیاهان موضوعی است که بارها مورد تحقیق و مطالعه پژوهشگران قرار گرفته است چرا که طبیعت مجموعه ای است از ۸…

هندسه در گیاهان موضوعی است که بارها مورد تحقیق و مطالعه پژوهشگران قرار گرفته است چرا که طبیعت مجموعه ای است از ۸ قاعده که بنیان خلقت و پایداری آن را تشکیل می دهد. چرخش حلزونی،مسیر پر پیچ و خم،منحنی های مارپیچ و تناسب طلایی و دیگر قواعد دقیقا با ساخته های سلولی در گیاهان،حیوانات و بدن انسان بنا شده اند.این است که علم هندسه نقشی حیاتی در خلق کائنات دارد . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

به عبارتی دیگر به طور مثال می توان عدد ۵ را نام برد،که در گل برگ های گیاهان،انگشت های دست و پای انسان و یا پنجه حیوانات،نیز دیده می شود.تناسب طلایی،رشد ارگانیکی موجودات زنده را هدایت می کند.این تناسب کلید علم زیبایی شناسی است که هزاران سال پیش،توسط یوناییان کشف شده است.نسبت ریاضیات آن ۱:۱٫۶۱۸ است.ساختار ها و چارچوب هایی که نقش اصلی ارکان تقارن و تناسب را دارند،مانند گل کاکتوس،توسط تسلسل هندسه تشریح می شوند.

البته نباید فراموش کرد که کلید تناسب هماهنگ،رابطه میان الگو برای رشد و تناسب است.تناسب هماهنگ و تصاعد،گوهره و ماهیت عالم وجود است.چنان که طبیعت طبیعت از روابط هارمونیک و هماهنگ متابعت می کند.مثلا گل برگ های گل ختمی انعکاس دهنده تناسب هماهنگ و هارمونیک است.

جالب ایت بدانید که یک مارپیچ،یک طرح و الگوی مدور است.مارپیچ های متساوی الزوایا در گیاهانی یافت می شود که با افزودن بخش ها با شکل های مشابه به صورت  آرام در اندازه،بزرگ می سازد.گل هایی مثل گل رز که در مارپیچ شکل می گیرند،گل برگ های قدیمی تر را به بیرون هل می دهند در حالی که گل برگ های تازه در مرکز گسترده می شوند.

در این میان ریاضی دان‌ها همواره بر این عقیده هستند که همه چیز در جهان بر اساس قوانین ریاضی بنا نهاده شده و هیچ چیزی وجود ندارد که از علم ریاضیات تبعیت نکرده باشد.به نظر می رسد که این قانون در مورد گیاهان نیز صدق می کند و در طبیعت می توان مبحث هندسه را به خوبی مشاهده کرد.در مجله اینترنتی میهن پست تصاویری شگفت انگیز از هندسه خلقت گیاهان را تماشا خواهید کرد.

10 دیدگاه برای “نگاهی به علم هندسه و نقش حیاتی آن در خلق گیاهان + عکس”

 1. ماري گفت:

  چقدر جالب واقعا

 2. سمين گفت:

  اوا راست میگین ها

 3. ترنم گفت:

  خیلی زیباس

 4. رويا گفت:

  خوشگلن خیلی

 5. ياسمين گفت:

  بی نظیرررر ❤️

 6. محمد گفت:

  پس هندسه از زمان قبل افریده شدن ادم بوده😒

 7. قادري گفت:

  ای کاش اسم گل ها رو هم مینوشتین

 8. مليحه گفت:

  خیلی عالی

 9. حسين گفت:

  هنر خداس …

 10. نيايش گفت:

  واقعا هم دقت نکرده بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.