چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۹

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران(مانا)، مهلت مجوز قبلی دولت هند برای فعالیت شش ماهه فعالیت کلوپ…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران(مانا)، مهلت مجوز قبلی دولت هند برای فعالیت شش ماهه فعالیت کلوپ حمایت و جبران خسارت کیش و شرکت بیمه معلم برای پوشش بیمه ای کشتی های ایرانی عازم بنادر هند، در روز 27 ژوئن( دو روز دیگر) به اتمام می رسد.

سخنگوی وزارت کشتیرانی هند گفت: این مجوز در مورد کلوپ حمایت و جبران خسارت کیش و کلوپ حمایت و جبران خسارت کیتا که جایگزین شرکت بیمه معلم شده، قابل اعمال است.

کلوپ های حمایت و جبران خسارت، کشتی ها را در مقابل ریسک های گسترده و نامشخصی مانند مسئولیت های شخص ثالث و همچنین مسئولیت کشتی پس از تصادم دریایی و آلودگی محیط زیست، بیمه می کنند.

یک کمیته دولت هند که مسئول صدور این مجوزهاست، همچنین با درخواست ایران برای مذاکره بیشتر در خصوص تقاضای هند جهت صدور یک ضمانت بانکی دو هزار و 300 کرور روپیه ای به عنوان پیش شرط تمدید مجوز فعالیت شرکت های بیمه ای ایرانی موافقت کرد.

هدف این تضمین، پوشش هرگونه مسئولیت احتمالی ناشی از سوانح دریایی در آب های هند است.

سخنگوی وزارت کشتیرانی هند با بیان این که، موضوع تضمین، هنوز در جریان مذاکره و گفت و گو قرار دارد گفت: دو شرکت بیمه ایرانی اعلام کرده اند از حمایت دولت ایران برخوردارند و ما دلیلی نداریم به این موضوع شک کنیم که آنها در صورت وقوع هر گونه اتفاقی، از ایفای تعهدات خود شانه خالی خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به همه اینها، ما تصمیم گرفتیم که مجوز اعطا شده به این دو شرکت بیمه ایرانی را به مدت شش ماه دیگر تمدید کنیم.

اقتصام(1)** 9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.