دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن نامور مطلق ظهر دوشنبه در خمین و در جریان کلنگ‌زنی اولین بازاچه صنایع دستی این شهرستان افزود: از…

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن نامور مطلق ظهر دوشنبه در خمین و در جریان کلنگ‌زنی اولین بازاچه صنایع دستی این شهرستان افزود: از این رو و برای احیاء و استفاده از ظرفیت های صنایع دستی کشور، دولت امسال را برای تثبیت و توسعه هنرهای دستی اختصاص داد و  قرار است در زمینه بازرگانی امسال و سال آتی اقدامات و طرح های جدی برای گشودن بازارهای جهانی به سمت محصولات دسی ایرانی اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه ایران با وجود داشتن رشنه های فراوان صنایع دستی و تولیدات منحصر به فرد از نظر فروش در جایگاه 31 جهان قرار دارد افزود: از این رو برای تلاش در این زمینه بازارچه های صنایع دستی در شهرهای کشور توسعه می یابد و اکنون نیز 10 بازاچه بزرگ صنایع دستی در کشور در حال احداث است.

نامور مطلق در ادامه بازارچه صنایع دستی خمین را یکی از این طرح‌ها دانست و گفت: امیدمی رود با ساخت به موقع این بازاچع، هنرمندان با حضور در آن برای اعتلای هنر ایرانی و رونق کار خویش قدم‌هایی بردارند.

کلنگ‌زنی اولین بازارچه دائمی صنایع دستی استان مرکزی در خمین

در ادامه کلنگ ساخت اولین بازاچه دائمی صنایع دستی استان مرکزی در شهرستان خمین  به زمین زده شد.

این بازاچه قرار است به وسعت 300 متر و 12 غرفه ساخته شود که می تواند زمینه اشتغال 50 هنرمند صنایع دستی را فراهم کند.

به گفته سیدمحمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی استان، برای ساخت این بازاچه در مرحله اول، بیش از 50 میلیون تومان بودجه در  نظر گرفته شده است.

بازدید از خانه تاریخی امام خمینی در این شهرستان از دیگر برنامه های معاون صنایع دستی کشور بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.