شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۴

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور خبر داد. مهندس احد وظیفه در گفت‌وگو با…

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور خبر داد.

مهندس احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده برای شمال غرب، برخی مناطق غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی ابرناکی، بارش باران همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود و روز شنبه بارش با شدت کمتری در این مناطق ادامه خواهد داشت.

وی افزود: روز یکشنبه با تقویت سامانه بارشی علاوه بر این مناطق، برای دامنه‌های البرز، برخی مناطق سواحل دریای خزر و مرکز کشور بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از پدیده باد و گرد و خاک در برخی از مناطق کشور طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: این پدیده در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد دور از انتظار نخواهد بود.

به گفته وی، از روز شنبه افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور رخ خواهد داد.

وی به وضعیت جوی هوای تهران نیزاشاره کرد و گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز شنبه کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۱ و ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز یکشنبه آسمان پایتخت نیمه ابری در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد همراه با بارش پراکنده گاهی رعد و برق خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز با یک درجه افزایش به ۲۲ و ۲۳ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.