سه شنبه، ۲۷ مهر ۹۵ - ۰۹:۰۳
هواپیماهای الکتریکی

ناسا برای پرواز هواپیماهای الکتریکی بستری جدید ایجاد کرد تا بتواند در دهه آینده پرواز این گونه هواپیماها را به شکل استاندارد در…

ناسا برای پرواز هواپیماهای الکتریکی بستری جدید ایجاد کرد تا بتواند در دهه آینده پرواز این گونه هواپیماها را به شکل استاندارد در بیاورد. لبته باید گفت که ناسا مدت زیادی است که بر روی این پروژه کار میکند و حالا سرنوشت این پروژه را می خواهد با برنامه ریزی جدیدتر به سرانجام برساند. برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

قطعا ناسا یک پای هر ایده و نوآوری است که مربوط به صنعت هوا و فضا است و در این میان این سازمان اخیرا به فکر تولید هواپیماهای تمام الکتریکی افتاده و برای دستیابی به این هدف بستری جدید در مرکز گلن ناسا در اوهایو ایجاد کرده است .

هواپیماهای الکتریکی اگر چه مدتی است مورد توجه پژوهشگران در نقاط مختلف دنیا قرار گرفته است اما سازمان هوا و فضای آمریکا قصد دارد تا در دهه آینده از این هواپیماهای الکتریکی بهره برداری کند به همین دلیل پژوهشی را تحت عنوان Plum Brook در مرکز گلن ناسا آغاز کرده است .

این پژوهش یعنی تولید هواپیماهای الکتریکی در حقیقت یک بستر آزمایشی برای هواپیمای NEAT شرکت ناسا بوده بطوریکه مهندسان این سازمان می توانند در آن تحقیقات و آزمایشات مورد نظر خود برای ساخت یک هواپیمای مسافربری الکتریکی را انجام دهند. البته هواپیماهای دیگری مانند GL–۱۰ Greased Lightning VTO و LEAPTech wing  هم در این بستر وجود دارد.

باید گفت که  هدف کوتاه مدت این سازمان تبدیل هواپیمای NEAT  به یک بستر آزمایشی است.  در این صورت سیستم‌های قدرتی برای هواپیماهای مسافربری بزرگ ساخته خواهند شد .

ناسا برای پرواز هواپیماهای الکتریکی بستری جدید ایجاد کرد

البته به عنوان هدف بلند مدت هم ناسا طراحی و ساخت یک سیستم قدرتی با توان  ۲۰ مگاوات را در سر دارد که در هم سبک بوده و هم اینکه به اندازه کافی قدرتمند است .

دانشمندان ناسا  در این پروژه قصد دارند تا سال آینده ابعاد و اندازه های موتورهای الکتریکی بکار رفته در هواپیماهای الکتریکی را بزرگتر از قبل کرده و از همان فناوری برای آزمایش وسایلی با قدرت های  بالاتر استفاده کنند.

بد نیست بدانید در چند ماه گذشته ناسا با کمک منبع تغذیه ای تنها با اختلاف پتانسیل ۶۰۰ ولت  سیستم الکتریکی را راه اندازی کرده که می تواند به یک یا دو هواپیما قدرت پرواز دهد.

[highlight]منبع : engadget[/highlight]

 

2 دیدگاه برای “ناسا برای پرواز هواپیماهای الکتریکی بستری جدید ایجاد کرد”

  1. بهروز گفت:

    وقتی چندساله دارن روش کار میکنن پس باید بی عیب و نقص باشه

  2. سعید گفت:

    چه کارای مهمی.جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *