سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۴۳

کاپیتان ˈمحمد قیاسیˈ روز دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: شرکت هواپیمایی اترک، گرچه هیچگونه تسهیلات و…

کاپیتان ˈمحمد قیاسیˈ روز دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: شرکت هواپیمایی اترک، گرچه هیچگونه تسهیلات و حمایت مالی از استان خراسان شمالی دریافت نکرده، ولی برای برقراری پروازهای خود، نسبت به مردم این منطقه احساس تعهد می کند.

وی اضافه کرد: هم اکنون شرایط فرودگاه بجنورد به دلیل نداشتن ˈپاپی لایتˈ (چراغ های زرد و قرمز دور باند) برای نشستن ایرباس 320 این شرکت مناسب نبوده و نشستن پرواز ها را دشوار می کند.

قیاسی افزود: چنانچه این شرکت بخواهد با نداشتن پاپی لایت پرواز خود به فرودگاه بجنورد را عملی کند احتمال سقوط هواپیما نیز وجود خواهد داشت و در چنین شرایطی کار نه از نظر شرکت و نه از نظر مسافران و مردم معقول و پذیرفته نیست.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی اترک اظهار کرد: به هر حال فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی با مشکلات فنی مواجه است و ما درخواست خود را برای رفع این مشکلات به مسوولان ارایه داده ایم که مهمترین درخواست ما نصب پاپی لایت است.

وی اضافه کرد: همچنین این فرودگاه فاقد سامانه ˈآی لسˈ برای انجام پروازها در روزهای بارانی و مه آلود است که باید این دستگاه نیز نصب شود تا بتوانیم در طول سال پرواز به این استان داشته باشیم.

قیاسی بار دیگر برخی ادعاها مبنی بر دریافت تسهیلات از استان خراسان شمالی و یا دیگر استانها برای راه اندازی شرکت هواپیمایی اترک را تکذیب کرد.

هواپیمایی ˈاترکˈ سال گذشته فعالیت خود را در قالب شرکت هواپیمایی آغاز کرد و با وجود افتتاحیه پرواز این شرکت در بجنورد در شهریورماه، تنها یک پرواز به فرودگاه بجنورد داشت و پس از آن تمام فعالیت های پروازی این شرکت در خراسان شمالی معلق شد.

هم اکنون روزانه یک پرواز از طریق شرکت هواپیمایی آسمان در مسیر بجنورد – تهران انجام می شود.

کم تعداد بودن پروازهای فرودگاه بجنورد موجب شده تا مسوولان کشوری کمتر به استان خراسان شمالی سفر کنند که شاهد آن سفر تنها وزرای کشور و راه و شهرسازی به این استان از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم است. ک/3

2712/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.