جمعه، ۰۸ مرداد ۹۵ - ۰۶:۵۸

قرار است هواپیمای سوخت ترکیبی ایرباس با مصرف انرژی بهینه‌  تحت عنوان پروژه E-Fan در این شرکت تولید شود . این هواپیمای جدید…

قرار است هواپیمای سوخت ترکیبی ایرباس با مصرف انرژی بهینه‌  تحت عنوان پروژه E-Fan در این شرکت تولید شود . این هواپیمای جدید با هدف کاهش انتشار کربن و همچنین حذف سر و صدا وارد چرخه تولید این شرکت خواهد شد . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

کمیسیون اروپا از سال ۲۰۱۱ برای شرکت های هواپیما سازی در اروپا هدف گذاری هایی برای به حداقل رساندن مصرف کربن کرده است . شرکت ایرباس هم برای محقق شدن این اهداف اقدام به تحقیق و توسعه روی پروژه ای موسوم به E-Fan داشته است .

آنها ابتدا در سال ۲۰۱۵ به بصورت تجربی ساخت هواپیمای الکتریکی E-Fan1.1 را آغاز کردند که در آن از سوخت های فسیلی استفاده نمی شد .این هواپیما نخستین وسیله نقلیه هوایی بود که تنها به وسیله انرژی الکتریکی کار می کرد و حتی توانست بسیاری از استاندارد ها را هم دریافت کند .

هواپیمای E-Fan1.1 دو مشکل اساسی داشت اولی برد کوتاه آن و دوم اینکه در صورتی که به یک باره شارژ باتری های هواپیما خالی شود به سرعت سقوط خواهد کرد .

اگر یک خودرو الکتریکی به یک باره شارژ باتری هایش تمام شود تنها خاموش می شود و اتفاق ناگواری نخواهد افتاد . اما اگر برای یک هواپیما با چندین سر نشین چنین اتفاقی رخ دهد فاجعه ای خواهد شد .

به همین دلایل حالا ایرباس E-Fan1.2 را در سال ۲۰۱۶ تولید کرده . این یک هواپیمای سوخت ترکیبی است و البته مصرف سوخت های فسیلی در آن بسیار پایین می باشد . هواپیمای E-Fan1.2 برد پروازی بسیار بیشتری نسبت به نمونه قبلی خود دارد و البته اگر سیستم برق رسانی الکتریکی آن دچار مشکل شود با سوخت معمولی خود به پرواز ادامه می دهد . همچنین سر صدای ناشی از موتور های این هواپیما بسیار پایین می باشد .

با هم در میهن پست  تصاویری از هواپیمای سوخت ترکیبی ایرباس را  تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : businesswire[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *