جمعه، ۱۰ دی ۹۵ - ۱۱:۰۹
هواپیمای فضایی VSS Unity

هواپیمای فضایی VSS Unity در حالی دومین بار بدون موتور با موفقیت آزمایش شد که شرکت ویرجین گلکتیک توانسته با مدل تازه اش از…

هواپیمای فضایی VSS Unity در حالی دومین بار بدون موتور با موفقیت آزمایش شد که شرکت ویرجین گلکتیک توانسته با مدل تازه اش از این هواپیما فضایی به موفقیت های چشمگیری دست یابد و البته بد نیست بدانید که ساخت این هواپیمای فضایی به منظور برقراری شرایطی برای ایجاد گردشگری فضایی انجام پذیرفته است. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید .

هواپیمای فضایی VSS Unity که یکی از معدود پروژه های مستقل و بسیار عظیم هوا و فضا است و ساخت آن در ابتدای سال ۲۰۱۴ به پایان رسیده چندیست که در حال انجام مراحل آزمایشی خود است . البته همانطور که می دانید مرحله اول این آزمایشات در دوسال گذشته  با شکست بسیار سختی مواجه شد و حتی شرکت ویرجین گلکتیک را تا مرز ورشکستگی پیش برد اما حالا این شرکت در اطلاعیه ای خبر از دو آزمایش موفقیت آمیز هواپیمای فضایی VSS Unity داده است .

نخستین بار دو هفته پیش این هواپیمای فضایی به مدت ده دقیقه بدون هیچ موتوری روی آسمان پرواز کرد و روز گذشته نیز دومین بخش از آزمایش هواپیمای VSS Unity در جو زمین با موفیقت انجام شد .

هواپیمای فضایی VSS Unity

ریچارد برانسون میلیارد بریتانیایی و مدیر عامل ویرجین گلکتیک درباره آزمایش موفق هواپیمای فضایی VSS Unity گفته :

هنوز هم برای تکمیل بخش پرواز های بدون موتور در هواپیمای  VSS Unity بررسی حدودا ۸ تا ۱۵ پرواز دیگر ضروری است و ما تا نیمه اول سال ۲۰۱۷ آنها را به پایان خواهیم رساند و برنامه بعدی نیز آزمایش پرواز و موتور جت خواهد بود که حساسیت بسیار بالایی دارد .

اما جالب است بدانید با وجود ریسک بالای این سفر بخصوص پس از سقوط هواپیمای فضایی VSS Unity شرکت ویرجین گلکتیک اعلام کرده که تا کنون هفتصد نفر برای اولین سفر تفریحی به فضا ثبت نام کرده اند . گفته می شود که اگر تمامی آزمایشات به خوبی و با موفقیت انجام شود این شرکت نخستین تور گردشگری فضایی خود را تا اواخر سال ۲۰۱۷ البته با فازهای راکت، جت و گلایدر برگزار خواهد کرد .

[highlight]منبع : spacenews[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *