دوشنبه، ۲۴ اسفند ۹۴ - ۱۲:۴۷

هواپیمای مافوق صوت و کم صدا در حالی توسط ناسا در حال طراحی است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی هواپیماهای سریع مافوق صوت،…

هواپیمای مافوق صوت و کم صدا در حالی توسط ناسا در حال طراحی است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی هواپیماهای سریع مافوق صوت، زمان سفر های بین قاره ای بسیار کم شده است. هواپیماهای سوپرسونیک (SuperSonic) بسیار سریع هستند، اما از طرفی دیگر صدای بلندی نیز دارند. این هواپیما ها هنوز که هنوزه از بالای شهر ها رد می‌شوند و صدای آزار دهنده ای به مکان های عمومی القا می‌کنند. با میهن پست همراه شوید.

هواپیمای مافوق صوت و بخصوص کم صدا اگر چه ساخت آن می تواند انقلابی در تولید هواپیماهای ما فوق صوت باشد اما بحث کاهش صدا و از همه مهمتر سرعت زیاد هواپیما این روزها ناسا را مجبور به طراحی یک هواپیمای مافوق صوت ساکت تر کرده است.

این در حالی است که بعد از پرواز های ناموفق هواپیما های کنکورد (Concord) و سقوط های پی در پی آن، ناسا به فکر یک سنسور ساکت تر و امن تر از کنکورد افتاد. با این وجود هنوز هواپیما های مافوق صوت بسیار پر سر و صدا هستند و چاره ای اندیشیده نشده است.

هواپیمای مافوق صوت و کم صدا ناسا

هواپیمای مافوق صوت و کم صدا ناسا

بنابراین ناسا اعلام کرد که در حال کار بر روی سنسورهای هواپیماهای Eagle Aero است تا آنها را ارتقای سخت افزاری دهد. صدای زیاد ناشی از این فروَندها به دلیل تغییرات فشار هواست که باعث ایجاد یک شوک بزرگ (انفجار) می‌شود و صدای زیادی تولید می‌کند.

بنابراین در حال حاضر ناسا در حال کار بر روی هواپیما های اف-۱۵ ایگل (F15-Eagle) خود است. شاید برنامه‌ی هواپیما های مافوق صوت این سازمان تا چند سال به عقب بیافتد ولی ناسا در صدد ایجاد یک خط هوایی ویژه مافوق صوت بین شهر های نیویورک و لس آنجلس است.

[highlight]منبع: Engadget[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.