شنبه، ۱۲ اسفند ۹۶ - ۰۸:۵۹
هواپیمای مسافربری هسته‌‌ ای

هواپیمای مسافربری هسته‌‌ ای مگناوم در حالی توسط یک اسپانیایی طراحی شده است که به گفته طراح آن و کارشناسان ،این هواپیما که…

هواپیمای مسافربری هسته‌‌ ای مگناوم در حالی توسط یک اسپانیایی طراحی شده است که به گفته طراح آن و کارشناسان ،این هواپیما که اتفاقا ظاهری شبیه به فضاپیما دارد و می‌تواند به سرعتی بالغ بر 1/5 ماخ (1/852 کیلومتر بر ساعت) برسد و جالب این که این هواپیمای فراصوت می‌تواند سه ساعته از لندن به نیویورک برسد.

طراحی‌ هواپیمای مسافربری هسته‌‌ ای مگناوم ، در واقع چشم‌اندازی از آینده هواپیماهای نسل آینده را در حالی نشان می‌دهد که به لحاظ ساختار ، فراصوت بوده و پروازهای آن کاملا توجیح اقتصادی نیز دارد.

هواپیمای مسافربری هسته‌‌ای

جالب ایت بدانید که هواپیمای مسافربری هسته‌‌ ای مگناوم که تا به امروز یکی از شگفت‌ انگیزترین طراحی های هواپیما بوده است، به لطف راکتور هم‌ جوشی فشرده خود ، به هیچ وجه کربن منتشر نمی‌کند و  اسکار وینلاس  طراح آن ، امیدوار است که این طراحی صنعت هوافضا را متحول کند چرا که این هواپیما که  مگناوم – پرنده بزرگ – نام گرفته ، با یک راکتور همجوشی فشرده کار می‌کند.

راکتور همجوشی هواپیمای مسافربری هسته‌‌ ای مگناوم طوری طراحی شده است که مقدار باورنکردنی انرژی الکتریکی تولید می‌کند که هیچ آسیبی هم به محیط زیست وارد نمی‌کند. خورشید نیز با فرآیند همجوشی هسته‌ای کار می‌کند. راکتورهای فشرده همجوشی فرآیند خورشید را درون یک محفظه مغناطیسی تقلید می‌کنند و به روش کنترل‌شده‌ای از هیدروژن انرژی آزاد می‌کنند تا منبع انرژی تولید کند که ما بتوانیم از آن استفاده کنیم.

وینالیس طراح هواپیمای مسافربری هسته‌‌ ای مگناوم  که اهل بارسلونای اسپانیاست می گوید:

بیش از یک سال است که روی طراحی‌ هواپیمای مسافربری هسته‌‌ ای مگناوم کار می کنم  و به نظر خودم این یکی از شگفت انگیزترین طراحی های هواپیما تا به امروز می تواند باشد چرا که این هواپیما فراصوت مجهز به یک سیستم پاک‌ کننده دی‌ اکسید کربن بوده که یکی دیگر از ویژگی‌ های سبز این مگناوم است. 

هواپیمای مسافربری هسته‌‌ای

وینالس بر این باور است که هواپیمای سبک وزن او به دلیل تکنولوژی‌ های استفاده شده در آن، می‌تواند 500 مسافر را حمل کند. مگناوم می‌تواند به‌سرعت شارژ شود.

البته باید گفت که یک سیستم داخلی هوش مصنوعی عملکرد این هواپیما را کنترل خواهد کرد، در حالی که فعال‌کننده‌های پلاسما جریان هوا به بال‌ها و بدنه هواپیما را کنترل می‌کند.

براساس گفته‌های اسکار، با وجود این که از نظر تئوری می‌توان این هواپیما را همین حالا ساخت اما برخی از تکنولوژی‌های مورد نیاز آن هنوز در مرحله آزمایش قرار دارند. بنابراین 10 تا 15 سال دیگر زمان نیاز است تا بتوان چنین هواپیمایی را ساخت.

 

[highlight]منبع[/highlight]   DailyMail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.