دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۲

به گزارش خبرنگار ایرنا ، وقوع رگبارهای پراکنده و موقتی همراه با رعد و برق که در سطح محدود از اواخر هفته گذشته…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، وقوع رگبارهای پراکنده و موقتی همراه با رعد و برق که در سطح محدود از اواخر هفته گذشته در گوشه و کنار استان اردبیل آغاز شده از شامگاه دیروز (شنبه) پررنگ تر شده است.

عصر امروز نیز دوباره ابرهای توفان زای کومولونیمبوس در کرانه های جنوب غرب آسمان اردبیل پدیدار شدند و ساعاتی بعد گسترش آنها موجب وقوع رعد و برق و درپی آن رگبار موقتی شد که در محله هایی از شهر شدید بود.

در حالی که حدود یک ساعت به غروب آفتاب هشتمین روز ماه مبارک رمضان در اردبیل باقی است سلول های دیگری از ابرهای Cb در کرانه غربی آسمان و بر بلندای کوه 4811 متری سبلان در حال شکل گیری و گسترش است که انتظار می رود در ساعات آینده دوباره سبب بارش های رگباری و رعد و برق در منطقه شود.

این دگرگونی های جوی که با خنکی هوا همراه است ساکنان اردبیل به ویژه روزه داران را به شکر به درگاه ایزد منان واداشته است.

دمای هوای فعلی اردبیل 19 درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت نسبی 75 درصد است و باد خنک با بیشینه سرعت 41 کیلومتردر ساعت از جانب شمال شرق می وزد.

کارشناسان هواشناسی اردبیل پیش بینی کرده اند بارش های رگباری پراکنده و موقتی تا روز سه شنبه در نقاطی از این استان به ویژه در ساعات عصر و اوایل شب ادامه می یابد و به هنگام فعالیت سلول های ابر کومولونیمبوس وزش تندبادهای موقتی نیز انتظار می رود.

اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی از شرایط هوایی بسیار متغیر برخوردار است.

این منطقه به همین خاطر در کنار جاذبه های طبیعی و تاریخی دیگر هر سال در فصول گرم از چند میلیون نفر مسافر و میهمان پذیرایی می کند.

592/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.