سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۴

رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در گفتگو با خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران گفت: متاسفانه گرد وغباری که شب…

رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در گفتگو با خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران گفت: متاسفانه گرد وغباری که شب گذشته فضای شهر تهران را فرا گرفت یک بار دیگر هوای تهران را در شرایط ناسالم قرار داد.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا منتهی به 8 صبح امروز میانگین غلظت آلاینده مسئول، ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 190 و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون روی عدد 186 قرار گرفت که فراتر از حد مجاز بوده است.

وی ادامه داد: پدیده گرد و غبار نشأت گرفته از بیابان‌های اطراف تهران است چرا که با گرم شدن هوا، خاک خشک شده و حالت چسبندگی خود را از دست می‌دهد و با کوچکترین وزش باد جا به جا می‌شود.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به روند کاهش غلظت گرد وغبار تصریح کرد: گرد وغبار شب گذشته از ساعت 9 شب تا ساعت 1 بامداد روند افزایش داشته و پس از آن از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته شده است.

رستگاری خاطر نشان کرد: با توجه به پیش بینی انجام شده این روند طی ساعات آینده روند کاهشی خواهد داشت اما لازم به ذکر است تا پایان روز گروههای حساس ( زنان باردار، کودکان، سالمندان و بیماران قلبی ریوی) از تردد در فضای باز خودداری کنند و سایر مردم نیز فعالیت‌های خارج از منزل را کاهش دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.