سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۷

هوای تهران که در سال جاری، برخلاف روند سالهای گذشته تا اینجای کار به ندرت شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» را تجربه کرده…

هوای تهران که در سال جاری، برخلاف روند سالهای گذشته تا اینجای کار به ندرت شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس» را تجربه کرده بود، بالاخره امروز به شرایط «ناسالم» رسید و حتی در آستانه وضعیت «اضطرار» قرار گرفت.

به گزارش «تابناک»، گرد و غباری که ناگهان و بدون اعلان قبلی در پیش‌بینی های سازمان هواشناسی، از شب گذشته آسمان پایتخت را فراگرفت، بالاخره موفق شد مرز وضعیت آلودگی هوای این شهر در سال 93 را پشت سر گذاشته و حتی احتمال رقم خوردن شرایط وخیم تر را به همراه بیاورد. 

گرد و غباری که از جنوب غربی تهران با سرعتی حدود 10 تا 12 متر بر ثانیه به سطح پایتخت رسید و توانست میدان دید را تا 500 متر کاهش دهد، در نهایت موجب شد هوای پایتخت با قرار گرفتن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد 190 در آستانه شرایط «اضطرار» قرار گیرد.

دکتر وحید حسینی، مدیر کل شرکت کنترل کیفت هوای تهران در این باره گفت: این شاخص روز گذشته روی عدد 96 قرار داشت و امروز با حدود 100 واحد افزایش نسبت به دیروز روی عدد 190 قرار گرفته است. این در حالی است که ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز با قرار گرفتن این شاخص روی عدد 186 در شرایط هشدار است.

به گفته وی، در حال حاضر آلاینده‌های منو اکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ازن و دی اکسید نیتروژن در شرایط سالم قرار دارد.

حسینی تصریح کرد: در این شرایط کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی از تردد در هوای آزاد جدا خودداری کنند و سایر افراد از تردد غیر ضروری و فعالیت شدید بدنی در فضای باز بپرهیزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.