چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۳

ˈمحمد رستگارˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با بررسی شاخص کیفیت هوای تهران، بر میزان غلظت آلاینده…

ˈمحمد رستگارˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با بررسی شاخص کیفیت هوای تهران، بر میزان غلظت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در 24 ساعت گذشته سیر صعودی داشته است.

وی با بیان اینکه میزان غلظت آلاینده های کمتر از 2.5 میکرون در هوای تهران به 100 واحد رسیده است، افزود: این میزان 20 واحد بیشتر از روز گذشته در شرایط سالم و در مرز ورود به شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست تهران گفت: براساس اطلاعات ثبت شده البته پنج ایستگاه پارک رازی (منطقه 11)، پارک سلامت (منطقه 17)، دانشگاه تهران (منطقه 6) و شهرک سرچشمه (منطقه 22) و یک دیگر از ایستگاه ها از مرز سالم گذشت و در شرایط ناسالم قرار گرفت.

رییس مرکز پایش آلودگی هوا تهران تصریح کرد: گزارش هواشناسی حاکی از ادامه شرایط فعلی است که با کاهش کیفیت هوا همراه است، به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

رستگاری ادامه داد: علت بروز گرد و خاک منشا داخلی داشته و از سمت استان های مرکزی به تهران رسیده است و طبق پیش بینی سازمان هواشناسی تا فردا به طور مقطعی در ساعاتی از شبانه روز آسمان تهران را تیره خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این توفان گذری است اثرات طولانی مدت ندارد اما به شهروندان و به خصوص گروههای حساس (سالمندان، کودکان، بیماران قلبی ریوی) توصیه می شود هنگام شروع گرد و خاک و توفان از تردد در فضای باز خودداری کنند.

تهرام/1699/1348

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.