دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۲

شینا انصاری مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد:…

شینا انصاری مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: وضعیت شاخص کیفی هوای تهران در 3 ماه اول سالجاری 6 روز پاک، 80 روز سالم و 7 روز ناسالم بوده در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 2روز پاک، 74 روز سالم و 17 روز ناسالم بوده است.

وی افزود: وضعیت شاخص کیفی هوا در اراک در3 ماه اول سالجاری 13 روز پاک، 60 روز سالم، 19 روز ناسالم و یک روز خطرناک بود در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 9 روز پاک،41 روز سالم، 40روز ناسالم و4 روز خطرناک گزارش شده بود.

انصاری درباره وضعیت شاخص کیفی هوای کلان شهر کرج گفت: هوای کلان شهر کرج در 3 ماه اول سالجاری 25 روز پاک، 68 روز سالم بوده و روز ناسالم گزارش نشده است در حالی که این شاخص در مدت مشابه سال گذشته 4 روز پاک، 57 روز سالم و 29 روز ناسالم بوده است.

وی اظهار کرد: در این سه کلان شهر بنزین با استاندارد یورو 4 توزیع می شود و قطعا این سوخت تاثیر زیادی در کاهش آلودگی هوا دارد و بر اساس مصوبه دولت در راستای طرح کاهش آلودگی هوا تا پایان سالجاری بنزین یورو 4 در تمام کلان شهرها توزیع می شود.

انصاری ادامه داد: همچنین سازمان محیط زیست از سوخت توزیعی در کلان شهرها نمونه برداری می کند و قرار است اولین نتیجه این آنالیز 10 مرداد ماه اعلام شود، کار تجزیه و تحلیل سوخت از ابتدای سالجاری در 8 کلان شهر آغاز شده است.

وی گفت: در این نمونه برداری ها ترکیبات بنزن، آروماتیک و الفین بنزین آنالیز می شود که میزان هر کدام از این ترکیبات به ترتیب باید 1، 35 و 18 درصد باشد و آزمایش هایی که انجام شده نشان می دهد میزان این ترکیبات در حد استاندارد است.

علمی ( 4 ) **9014**1599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.