یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۳

آلودگی هوا در لرستان 85 روزه شد. علی سالاروند، مسئول اداره نظارت و پایش حفاظت محیط‌زیست لرستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

آلودگی هوا در لرستان 85 روزه شد.

علی سالاروند، مسئول اداره نظارت و پایش حفاظت محیط‌زیست لرستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، بیان‌کرد: آلودگی هوا یکی از مهمترین مسائل زیست‌محیطی در ایران و بخصوص شهرهای بزرگ بود که باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی شده است.

وی با بیان اینکه در سال‎های اخیر این پدیده خطرناک توجه همه را به خود جلب کرده افزود: ذرات معلق در مقایسه با اکسیدهای گوگرد و ازت برای سلامتی انسان مخاطره آمیزتر هستند و میزان اندکی در هوا در تشدید بیماری‎های قلبی– ریوی، کاهش مقاومت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری‎ها، از بین رفتن بافت ریه، آسم کودکان، مرگ و میر زودرس و سرطان نقش عمده‎ای دارد.

سالاروند با اشاره به آلودگی امروز هوای استان، گفت: میزان آلودگی هوا 155 میکروگرم بر مترمکعب بوده که بر مبنای آن کیفیت ناسالم است.

مسئول اداره نظارت و پایش حفاظت محیط‌زیست لرستان اظهارکرد: این میزان آلودگی یک و نیم برابر حد مجاز بوده و با احتساب امروز، لرستان امسال 85 روز آلوده داشته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *