دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۲

سلامت نیوز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: با ورود جریان هوای خنک شمالی به سواحل دریای خزر، در سه…

سلامت نیوز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: با ورود جریان هوای خنک شمالی به سواحل دریای خزر، در سه روز آینده مناطق شمالی و غرب کشور تا حدودی خنک می شوند.
احد وظیفه به خبرآنلاین گفت: نقشه های هواشناسی نشان می دهد که در سواحل دریاي خزر و برخی مناطق شمال غرب کشور هوا ابری،گاهی با رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

او با بیان اینکه شدت بارش ها روز سه شنبه و اوایل وقت روز چهار شنبه در استان هاي مازندران و گلستان بیشتر خواهد بود ادامه داد: در همین مدت به دلیل افزایش سرعت وزش باد بر روي کشور عراق در جنوب غرب کشور باد گرد وخاك و کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش بینی می شود. روز سه شنبه در استان های اردبیل ،گیلان، مازندران، گلستان، شمال آذر بایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و دریای خزر هم مواج است.

وظیفه در مورد هوای روز چهارشنبه گفت: روز چهارشنبه در استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

او ادامه داد: روزهای دوشنبه و سه شنبه وچهارشنبه به دلیل افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق، در استان های خوزستان و ایلام باد وگرد وخاک وکاهش دید افقی وکیفیت هوا پیش بینی می شود. در همین مدت در شمال استان سیستان وبلوچستان هم باد وگرد وخاک رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: دو روز آینده غرب خلیج فارس وشرق دریاي عمان مواج است. در سه روز آینده در برخی مناطق شرق کشور بویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاك رخ می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.