چهارشنبه، ۱۷ آذر ۹۵ - ۰۴:۵۱
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی فیسبوک مطالب خشونت آمیز را حذف خواهد کرد تا دیگر هیچ کس نتواند از این شبکه اجتماعی محبوب در انتشار مطالب…

هوش مصنوعی فیسبوک مطالب خشونت آمیز را حذف خواهد کرد تا دیگر هیچ کس نتواند از این شبکه اجتماعی محبوب در انتشار مطالب نامناسب سو استفاد کند . البته این پروژه در مراحل اولیه خود قرار داشته و هنوز عملی نشده است . برای مشاهده توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید .

هوش مصنوعی علمی است که حالا دیگر با استفاده از آن می توان به سادگی روی  محتویات تولید شده مدیریت کرد . فیسبوک نیز از همین قابلیت هوش مصنوعی استفاده کرده و قصد دارد با کمک آن محتوایات بخش پخش ویدئویی زنده خود را کنترل کند . در این طرح اگر هر کدام از کاربران در ویدئو های خود از مطالب توهین آمیز و خشونت بار استفاده کنند مسدود خواهند شد .

هوش مصنوعی فیسبوک مطالب خشونت آمیز را حذف خواهد کرد

اما باید گفت که تاکنون وظیفه کنترل محتوی منتشر شده در فیسبوک بیشتر بر عهده کاربران آن بوده است به این صورت که اگر فردی صفحه ای نامناسب در این شبکه اجتماعی مشاهده می کرد آن را به بخش پشتیبانی فیسبوک گزارش کرده و آنها نیز با بررسی اکانت مورد نظر صلاحیت و عدم صلاحیت صاحب اکانت را برای ادامه فعالیت وی در فیسبوک بررسی می کردند حالا این شبکه اجتماعی پر طرفدار قصد دارد با به راه انداختن یک سیستم هوش مصنوعی این کار را بصورت خودکار انجام دهد .

واکین کاندلا از بخش یادگیری ماشینی کاربردی فیسبوک در خصوص هوش مصنوعی فیسبوک گفت :

ما پیش از این هم از هوش مصنوعی در سطح محدودی برای جلوگیری از انتشار محتویات نامناسب در فیسبوک استفاده می کردیم اما حالا قرار است از این الگوریتم بهره بیشتری ببریم . در سیستم جدید ما با هر نوع پستی از جمله برهنگی  که قوانین این شبکه اجتماعی را زیر پا بگذارد مقابله خواهیم کرد.

طبق گفته واکین کاندلا این پروژه همچنان در مراحل آزمایشی خود است اما آنها  این اطمینان را به کاربران فیسبوک خواهند داد که در نهایت یکی از کارکنان فیسبوک که به قوانین کاملا آگاه است اقدام به حذف و یا مسدود سازی اکانت متخلف خواهد کرد .

جالب است بدانید که در هر هفته بیش از ده میلیون گزارش محتوی نامناسب از طرف کاربران فیسبوک به این شرکت ارسال خواهد شد.

در جریان انتخابات گذشته آمریکا تعدادی از اعضای حزب دموکرات این کشور فیسبوک را متهم به انتشار اخبار جعلی در مورد هیلاری کلینتون کرده و علت برنده شدن ترامپ را به وجود آوردن شور و شوق برای این کاندیدای انتخاباتی بیار کرده اند .

[highlight]منبع : reuters[/highlight]

4 دیدگاه برای “هوش مصنوعی فیسبوک مطالب خشونت آمیز را حذف خواهد کرد”

 1. هیمالیا گفت:

  با این قرار خیلیا هستن که کلا اکانتشون مسدود میشه

 2. مجهول الهویه گفت:

  اینجوری احساس امنیت بیشتری می کنیم

 3. لادن گفت:

  اینطوری عالیه

 4. کیکاووس گفت:

  هوش مصنوعی چرا آخه؟!!!!پلیس فتا هواسش به همه چی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.