پنجشنبه، ۰۱ مهر ۹۵ - ۰۸:۲۹
هک تسلا اس توسط یک تیم امنیتی چینی

هک تسلا اس توسط یک تیم امنیتی چینی در حالی سرو صدای زیادی به پا کرده است که کمپانی تسلا جدیدترین مدل خودرو…

هک تسلا اس توسط یک تیم امنیتی چینی در حالی سرو صدای زیادی به پا کرده است که کمپانی تسلا جدیدترین مدل خودرو خود یعنی تسلا اس – Tesla Model S – را که امن ترین خودرو سایبری جهان معرفی کرده بودند. در عین ناباوری و به دلیل استفاده از نرم افراز رایگان در این خودرو فرمانش را ناخواسته به دست هکرها سپرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان و به دنبال انتشار خبر هک تسلا اس ، هکرهای چینی مدعی شده اند که می توانند از راه دور کنترل خودروی برقی معروف کمپانی تسلا یعنی Tesla Model S را با هک سیستم آن به دست بگیرند.

هک تسلا اس در حالی مجبوبیت اولیه خود را از دست داده است که هکرهای چینی در قالب تیمی از کارشناسان امور امنیتی موسوم به Keen Security در شرکت Tencent در حالی موفق شده اند که یک دستگاه خودروی مدل S شرکت تسلا را هک و کنترل کنترل سانروف ، برف پاک کن، تغییر وضعیت صندلی ها ، صفحه نمایش مرکزی، قفل درب و حتی سیستم ترمز شبکه کنترل خودرو (CAN) که اجازه می دهد تا کامپیوتر تخصصی خودرو با یکدیگر ارتباط برقرار کنند را به دست بگیرند که آنها در خلال این عملیات جالب متوجه شکاف های امنیتی متعددی در این خودرو شده که مورد توجه شرکت تسلا نیز قرار گرفته است.

هک تسلا اس توسط یک تیم امنیتی چینی

اگر چه شعار کمپانی تسلا به هنگام معرفی تسلا اس ، بالابودن امنیت سایبری در این خودرو برقی بود اما جالب است بدانید که این هکرها اعلام کردند که می توانند خودروی تسلا s را نه تنها در حالت سکون بلکه در حین حرکت نیز تحت کنترل خود درآورند.

این در حالی است که خودروی تسلا مدل S به واسطه برقی بودن و سرعت بالا هم اکنون به عنوان خبرسازترین خودروی جهان به شمار می آید. پس از اعلام این خبر بود که شرکت تسلا به سرعت وارد عمل شده و با به روزرسانی های لازمی که تنها در مدت یک هفته صورت گرفت، بخش مهمی از این شکاف امنیتی را پر کرد.

این تیم از هکرها در حالی این پیام ( لطفا به روزرسانی های لازم را درخصوص مدل S انجام دهید تا خطرات امنیتی متوجه راننده و سرنشینان آن نشود ) را به شرکت تسلا گوشرد کردند که معتقدند برای هک چنین خودرویی به یک سری شرایط نیاز است. راننده باید خودرو را به یک هات اسپات وای فای متصل کرده و در ادامه از یک مرورگر دنیای وب استفاده کند. بدین ترتیب شرایط برای نفوذ هکرها به خودروی مدل S فراهم می شود.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]pcworld[/highlight]

2 دیدگاه برای “هک تسلا اس توسط یک تیم امنیتی چینی سرو صدا به پا کرد !”

  1. نازی گفت:

    واقعا سروصدا داره

  2. شمیم گفت:

    تا حالا اسم همچین هکی رو نشنیده بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.