چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام بابامحمد ایزانلو صبح چهارشنبه در چهارمین نشست شورای هیئات مذهبی خراسان شمالی با اشاره به نقش هیئت های…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام بابامحمد ایزانلو صبح چهارشنبه در چهارمین نشست شورای هیئات مذهبی خراسان شمالی با اشاره به نقش هیئت های مذهبی در تقویت ایمان و مبانی دینی و معنوی مردم، اظهار داشت: هیئت های مذهبی با داشتن چندین قرن سابقه یکی از مهم ترین ابزارها برای ترویج مبانی اسلامی در جامعه محسوب می‌شوند.

وی با بیان این که لازم است فعالان هیئت های مذهبی با درک جایگاه و کارکرد این تشکل‌ها؛ اقدام به برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های مختلف کنند، افزود: هیات های مذهبی می‌توانند با تحقیق و پژوهش در زمینه ترویج صحیح فرهنگ اسلامی اقدامات مهمی انجام دهند.

به گفته حجت‌الاسلام ایزانلو تقویت ایمان و مبانی دینی و معنوی مردم و جوانان در کاهش آسیب‌ها موثر ست چرا که کسی که پایه‌های دینی و ارزشی قوی دارد به یقین به سوی مسائل سوء فرهنگی و ناهنجاری ها سوق پیدا نمی کند.

وی با بیان این که هیات های مذهبی می توانند با تحقیق، پژوهش و آگاهی از مسائل اهل بیت در ترویج صحیح فرهنگ اسلامی گام‌های بزرگی بردارند، افزود: مداحان و ذاکران و به طور کلی فعالان هیئت های مذهبی می باید اهل پژوهش و ژرف اندیشی دینی باشند.

این مسئول اضافه کرد: فعالان هیئات مذهبی می باید برای هر کدام از اقشار جامعه الگوی خاصی برای ترویج و تبیین مسائل اسلامی داشته باشند و برای انتقال مسائل دینی به همه سطوح جامعه برنامه ریزی کنند.

حجت الاسلام ایزانلو همچنین با اشاره به به جایگاه و اهمیت شورای هیئت های مذهبی، بر افزایش و بهبود کارکرد این شورا در استان تأکید کرد و اظهار داشت: شورای هیئت های مذهبی نقش بسزایی در هدایت تشکل ها مردمی دارد.

وی گفت: هیئت های مذهبی با توجه به مردمی بودن کارکرد خوبی در ارتقاء سطح فرهنگی مردم دارند و به همین دلیل نیز لازم است تا توجه و حمایت بیشتری از این تشکل های مردمی و هیئت های مذهبی صورت گیرد.

گفتنی است، در این جلسه اعضای شورای هیئات مذهبی خراسان شمالی ضمن بیان مشکلات و کاستی های هیئت های مذهبی استان، در مورد مسائل مختلف این تشکل ها بحث و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آمار اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی هم اکنون در این استان حدود هزار و 62 هیأت مذهبی وجود دارد که از این تعداد 270 هیأت در بجنورد فعال هستند.

در حالی که شبکه وسیع تشکل‌های مذهبی در استان 900 هزار نفری خراسان شمالی بیش از 250 هزار نفر عضو دارد؛ تقریبا تمامی این هیئت ها نیمه فعال بوده و تنها در مناسبت های خاص اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.