چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۴

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام مهدوی در جریان نشست مسئولان هیئت های مذهبی و مداحان استان به مدیر کل صدا و سیمای مرکز…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام مهدوی در جریان نشست مسئولان هیئت های مذهبی و مداحان استان به مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان با اشاره به ظرفیت بالای هیئت های مذهبی گفت: ظرفیت های موجود در این تشکل های دینی ضرورت ساماندهی این مجموعه بزرگ را مضاعف کرده است.

وی با اشاره به ضرورت آسیب ‌شناسی فرهنگ عزاداری بر ضرورت برنامه‌ریزی اصولی و مناسب شورای هیأت های مذهبی در راستای ارتقای سطح آگاهی ‌های دینی و تغذیه فکری اعضای این هیئات تأکید کرد.

حجت الاسلام مهدوی امین هیئت های مذهبی را از پتانسیل های مهم و اثرگذار نظام اسلامی دانست و افزود: رشد، بالندگی و پویایی این تشکل ها نیازمند تشکیلات مناسب و مستحکم است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه هیئت های مذهبی نقش بسزایی در حفظ اندیشه ها و ترویج دین در جامعه اسلامی بر عهده دارند ادامه داد: این نقش هیئات مذهبی چه قبل از انقلاب اسلامی و چه بعد از آن، همواره وجود داشته و تاثیرات فرهنگی آن در تمام ادوار به استناد تاریخ قابل بررسی است.

حجت‌الاسلام مهدوی امین تقویت باورهای دینی جوانان، محافظت و انتقال صحیح اهداف نهضت عاشورایی به نسلهای بعدی را از وظایف سنگین هیئت های مذهبی دانست و بیان داشت: خواستگاه مقابله با آسیب های اجتماعی، تفکرات خرافی و انحرافات هیئات مذهبی بود که رسالت آنها در جبهه جنگ نرم خطیر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای هیئت های مذهبی لرستان عنوان کرد: در این راستا تلاش شده تا دوره های آموزشی و بازآموزی برای مداحان نیز برگزار شود.

وی عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه فعالیت هیئات مذهبی نقش هدایتی و نظارتی داشته و تلاش می کند حمایتهای لازم را از این هیئات داشته باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان از ماه محرم به عنوان فرصتی برای تقویت اعتقادات دینی و مذهبی آحاد مختلف مردم یاد کرد و گفت: قیام امام حسین(ع) یک نهضت الهی بود که علی رغم گذشت زمان زیادی هر روز بر شکوه و عظمت آن افزوده می شود.

محمد بازوند مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان نیز در این نشست گفت: مردم ولایتمدار استان هر ساله در ایام محرم عشق و ارادت خالصانه خود را به ابا عبدالله الحسین(ع) به نمایش می گذارند.

بازوند با بیان اینکه امسال نیز با برنامه ریزی های دقیق دستگاههای فرهنگی و نظم و انسجام هیئت های مذهبی مراسم محرم به خوبی برگزار می شود افزود: تلاش خواهیم کرد این مراسم به نحو مطلوب از شبکه های سراسری پوشش داده شود.

وی همچنین بر بازگویی و ابلاغ فرهنگ و حقایق عاشورا در قالب اشعار ارزشمند عاشورایی تاکید کرد.

در این نشست حجت الاسلام دریکوند مسئول هیئت های مذهبی استان لرستان نیز برگزاری مطلوب مراسم محرم سالهای گذشته را مرهون زحمات و تعامل دستگاههای فرهنگی به ویژه رسانه ملی دانست.

بنابر این گزارش در ادامه این نشست مداحان اهل بین عصمت و طهارت استان پیشنهادات خود را برای برگزاری باشکوه تر مراسم ایام محرم مطرح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.