دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۹

خبرگزاری ایسنا: ایران در حال باز کردن درهای خود به روی هیات مذهبی آمریکا است. «انتخاب» در ادامه به نقل از المانیتور نوشت:…

خبرگزاری ایسنا: ایران در حال باز کردن درهای خود به روی هیات مذهبی آمریکا است.

«انتخاب» در ادامه به نقل از المانیتور نوشت: از ماه مارس سه هیات دینی آمریکایی به ایران سفر کرده و با روحانیون و مقامات ایران دیدار کرده اند.

یک گروه کاتولیک به رهبری اسقف ریچارد پیتس از ایووا به همراه آیت الله اعرافی و یک روحانی ایرانی دیگر بیانیه ای بر ضد تهدید استفاده از سلاح های کشتار جمعی منتشر کرده اند.

این گروه طی سفری 6 روزه با آیت الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان و آیت الله شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی درقم دیدار داشتند.

این گروه پس از بازگشت به آمریکا مقامات این کشور از جمله دنیس مک دونو رئیس دفتر رئیس جمهور، بیل ربنز معاون وزیر خارجه را در جریان گفتگوهایشان قرار داده اند.

در ماه می، گروهی از آمریکایی های کاتولیک و پروتستان به ایران سفر کرده و در کنفرانسی در قم برای مقابله با افراط گرایی دینی شرکت کردند.

رابرت دستر استاد حقوق در آمریکا گفت که در این گروه کشیش جوئل هانتر مشاور معنوی اوباما حضور داشتند و با افراد بزرگی از جمله سه مرجع تقلید دیدار کرد.

اخیرا در ماه ژوئن دو گروه 12 نفری از منونایت ها سفر سه هفته ای به ایران داشتند.

اد ماریت مدیر مرکز تعاملات دینی در دانشگاه ایسترن منونایت در ویرجینیا گفت: ویزای سفر به ایران یک ماه پیش از تاریخ پرواز صادر شد که اتفاقی بی سابقه محسوب می شود چراکه ای ایران برای هیات های غربی در دقیقه 90 ویزا صادر می کند.

با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوی، فضا به شکلی درآمده است که امکان سفر امریکایی ها به ایران تسهیل شده است.

باوجود آنکه مقامات ارشد آمریکایی با همتایان ایرانی خود بر سر مسئله هسته ای تعامل دارند، ارتباط مردم ایران و امریکا برای ایجاد روابط بهتر بین دو کشور ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *