دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۳

وزیر خارجه سابق آمریکا در مراسم رونمایی کتاب خاطرات خود در آلمان، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه را فردی هنجارشکن و خطرناک خواند. به…

وزیر خارجه سابق آمریکا در مراسم رونمایی کتاب خاطرات خود در آلمان، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه را فردی هنجارشکن و خطرناک خواند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا امروز (یکشنبه) در مصاحبه با روزنامه آلمانی‌زبان «بیلد آم سون‌تاگ» با ارزیابی شخصیت «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت، وی می‌تواند آدم خطرناکی باشد.

خانم کلینتون در این مصاحبه که همزمان با آغاز عرضه کتاب جدیدش در آلمان منتشر شد، گفت: «مردی مانند «پوتین» همیشه  می‌خواهد به مرز هنجارها نزدیک شود. این فرد همیشه سعی کرده با کارهای خود، میزان قدرت دیگران را بسنجد.»

وزیر خارجه سابق آمریکا در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به بحران اوکراین و الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه گفت: «من اعتقاد دارم که پوتین می‌تواند انسان خطرناکی باشد و حمله اخیر وی به اوکراین باید با پاسخ جمعی کشورهای غربی روبرو شود.»

خانم «کلینتون» در کتاب خود با نام «انتخاب‌های سخت»، خاطرات خود از 4 سال تکیه بر کرسی وزارت امورخارجه آمریکا را نقل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.