سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۹ - ۱۲:۲۸
هیوندای سانتاکروز Hyundai Santa Cruz

با اینکه چند سالی است که از انتشار تصاویر مفهومی از خودروی هیوندای سانتاکروز Hyundai Santa Cruz میگذرد اما بنظر می رسد که…

با اینکه چند سالی است که از انتشار تصاویر مفهومی از خودروی هیوندای سانتاکروز Hyundai Santa Cruz میگذرد اما بنظر می رسد که حالا این خودرو آماده تولید است. در ادامه با ما همراه شوید.

هیوندای در سال 2015 با معرفی پیکاپ مفهومی سانتاکروز دنیا را متحیر کرد. یک وانت شیک و کراس‌اوور مانند برای جایگزینی تراک های سنتی‌تر شاسی‌دار که همه ما به آن‌ها عادت کرده‌ایم. حالا هوندا ریجلاین می‌تواند بهترین مثال برای چنین پیکاپی باشد.

با گذشت سالها از معرفی نسخه کانسپت، خودروساز مستقر در سئول آماده تولید این پیکاپ است. خوب زبان طراحی هیوندای در این 5 ساله تغییرات زیادی کرده و شاید سانتاکروز با تصویری که از نسخه کانسپت در ذهن داریم متفاوت باشد.

رندری که مشاهده می‌کنید، با الگو قرار دادن النترا در گریل، چراغ‌ها و خطوط جانبی مثلثی شکل روی درها، به زبان امروزی طراحی هیوندای شبیه‌تر است. قبلاً تصویری از بدنه یک سانتاکروز تکمیل نشده منتشر شده که این خطوط روی درهای آن کاملاً واضح است.

چراغ‌ها احتمالاً دو قسمتی خواهند بود و روکش‌های پلاستیکی و ضربه‌گیرهای دور گلگیرها بیشتر خودنمایی می‌کنند. طراحی عمومی خودرو با ذات یک خودروی بارکش متفاوت است و بیشتر همانند کراس‌اوورهایی است که میانه‌ای با کارهای سخت ندارند. ممکن است الگوی مشبک جلوپنجره تغییر نماید. سقف نیز دو رنگ طراحی شده که نهایی نیست. قسمت عمده جای بار بزرگ توسط شیب ستون‌های C محصور شده‌اند بنابراین شاید قسمت بار مفید آن نسبت به رقبا کمتر باشد.

در زیر این پوسته اسپرت و متفاوت همان اجزای فنی مشابه با سانتافه قرار می‌گیرند. این موضوع می‌توان یک رانندگی راحت و فضای سرنشین خوب را نوید دهد. در حالی که جاسوسان هنوز تصویری از کابین سانتاکروز ضبط نکرده‌اند اما امیدواریم کابین بیشتر شبیه پالیسید باشد تا سانتافه.

انتظار می‌رود تعداد زیادی تجهیزات رفاهی و ایمنی مانند نمایشگر اطلاعات و سرگرمی بزرگ، صفحه نمایش هدآپ HUD، پشت آمپر دیجیتالی، شارژر بی‌سیم، هشدار خروج از خط، فرمان کمکی، تشخیص علائم راهنمایی و قابلیت پارک خودکار نیز در این خودرو گنجانده شوند.

طبیعی است که این یک خودروی باربری برای کارهای سنگین نیست و در همان طبقه‌بندی هوندا ریجلاین قرار می‌گیرد. برای پیشرانه اخبار تأیید نشده از پیشرانه‌های مشابه سانتافه حکایت دارند. مثلاً موتور 2.4 لیتری 178 اسبی و 241 نیوتن متری و یا موتور توربوشارژر 2 لیتری 235 اسبی و 352 نیوتن متری. با این وجود بعد از سال اول احتمالاً شاهد موتورهای متنوع دیگری هم مانند موتور هیبریدی 2 لیتری 4 سیلندر مشابه با سوناتای هیبریدی خواهیم بود.

برای گیربکس هم انتقال از طریق یک جعبه دنده 8 سرعته خودکار به محور جلو و یا به هر چهار چرخ به عنوان یک آپشن پیش‌بینی می‌شود.

سانتاکروز، قمار هیوندای روی بازاری است که قلدرهای سنتی چون فورد رنجر، شورولت کلرادو، جیپ گلادیاتور، تویوتا تاکوما و نیسان باستانی فرونتیر در آن حضور دارند و همگی از ساختار بدنه روی شاسی بهره می‌برند. اگر سانتاکروز با سطح تجهیزات خوب و با قیمت زیر 30 هزار دلار ارائه شود می‌تواند توجهات را به سوی خود جلب کند.

باهم در میهن پست تصاویری از هیوندای سانتاکروز Hyundai Santa Cruz را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *