یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۵

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: با توجه به تزریق اعتبار قابل توجه برای این پروژه، هیچ گونه بهانه‌ای برای تاخیر در بهره‌برداری…

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: با توجه به تزریق اعتبار قابل توجه برای این پروژه، هیچ گونه بهانه‌ای برای تاخیر در بهره‌برداری از آن قابل قبول نیست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدصادق پورمهدی در بازدید سرزده از پروژه قطار شهری تبریز، از کندی عملیات اجرایی پروژه مترو از سوی برخی از پیمانکاران انتقاد کرد و در عین قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته، بر سرعت عمل عوامل اجرایی برای تکمیل ایستگاه‌ها و عملیات باقیمانده تاکید کرد.

وی با اشاره به این که مجریان طرح باید با تلاش مضاعف، تاخیر سال‌های گذشته را جبران کرده و هرچه زودتر آن را برای بهره‌برداری آماده کنند، افزود: مدیریت ارشد استان نگاهی جدی و حیاتی به متروی تبریز دارد و مدیران و پیمانکاران باید با درک این حساسیت‌ها و انتظارات به حق مردم این طرح را به سرانجام برسانند.

پورمهدی با بیان این که از زمان استقرار دولت تدبیر و امید به اندازه‌ی 12 سال گذشته برای این پروژه بودجه تامین شده است، گفت: از آغاز عملیات اجرایی پروژه قطار شهری تبریز تا یک سال پیش از این، حدود 2180 میلیارد ریال اختصاص یافته بود، درحالی که تنها در یک سال گذشته علاوه بر اعتبارات دولتی افزون بر 2190 میلیارد ریال فقط از منابع شهرداری به این پروژه ترزیق شده است.

وی افزود: با توجه به تزریق این حجم از اعتبارات و نیز حمایت جدی مدیریت ارشد استان، هیچ گونه تعلل و کندی در روند عملیات اجرایی و تکمیل ایستگاه‌های مترو پذیرفته نیست و مردم تبریز هم بیش از این تحمل تاخیر در بهره‌برداری از این طرح را ندارند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی در این بازدید با حضور در ایستگاه‌های جانبازان، آبرسان و قونقا، ضمن گفت‌وگو با مهندسان و پیمانکاران مترو، آخرین وضعیت عملیات اجرایی این پروژه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایسنا، در اوایل سال جاری با ورود تعدادی از واگن‌های مورد نیاز قطار شهری تبریز، بهره‌برداری آزمایشی از این پروژه در فاز اول خط یک (از پایانه ایل‌گلی تا ایستگاه شهریار) آغاز شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.