جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۲

به گزارش ایرنا، بیژن زندیه شامگاه پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش بیجار، اهتمام آموزش و پرورش در پوشش تحصیلی برای روستاهایی…

به گزارش ایرنا، بیژن زندیه شامگاه پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش بیجار، اهتمام آموزش و پرورش در پوشش تحصیلی برای روستاهایی که حتی دارای دو دانش آموز هستند را قابل ستایش خواند و از دیدگاه بعضی خانواده ها برای ممانعت از تحصیل دختران و ترک تحصیل آنان انتقاد کرد.

وی به وضعیت اعتبارات شهرستان بیجار و سهم آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آموزش و گسترش آن در اقصی نقاط شهرستان در رأس برنامه های ما قرار دارد و در این راستا اعتبارات مناسبی هم اختصاص یافته است.

زندیه افزود: در وضعیت فعلی همکاری ادارات دیگر برای موضوع سواد آموزی و انسداد آن ضروری است و امیدواریم با برنامه ریزی و همکاری دیگر ادارات شهرستان، بیسوادی در سال 1394 به اتمام برسد.

رییس شورای آموزش و پرورش بیجار به وجود نیروی مازاد در اموزش و پرورش و نیاز دیگر ادارات به نیرو پرداخت و گفت: گسترش کلاس های تقویتی، مشاوره ای و همکاری با مدارس غیر دولتی می تواند در جذب و اشتغال نیروی مازاد موثر باشد.

به گفته زندیه باید تلاش شود خانواده ها در مسائل مختلف مدرسه مشارکت داشته باشد و دیدگاه صرف کمک های مالی باید اصلاح شود.

وی به استفاده بهینه از فضاهای خالی مدارس توسط مدارس غیر دولتی اشاره کرد و آنرا کمک و همکاری با بخش خصوصی برای حضوری فعال تر و ایجاد انگیزه برای دیگر کسانی که می خواهند همکاری نمایند دانست.

آموزش و پرورش شهرستان بیجار در حال حاضر حدود 12 هزار دانش آموز دارد.

7350

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.