پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان که در سالن شماره یک استانداری  برگزار شد گفت: مازندران…

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان که در سالن شماره یک استانداری  برگزار شد گفت: مازندران جزو استانهای مهم کشور هست که با 400 کیلومتر مرز آبی کارهای زیربنایی مهمی در آن انجام نشده است.

فلاح گفت : با وجود بارندگی بیش از 700 میلیمتر و ورود بیش از 800 متر مکعب آب به دریا ضریب برخورداری از آب شرب در مازندران کمتر از سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به مشکل  پسماند تصریح کرد :اقدامات اولیه در استان انجام شده است و با یک مدیریت منسجم در حال ساماندهی است .

استاندار مازندران با بیان این که اراضی مازندران در چند سال گذشته تخریب و رها شده است افزود : 12 هزار پرونده و 11 هزارو 500 رای صادر شده که از این میزان 500 رای اجرا شده که این اقدامات کفایت موضوع را نمی کند .

بودجه پسماند کل استان تامین شده است

استاندار مازندران با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان افزود : از روزی که آمدم بحث سرمایه گذاری خصوصی را جدی گرفتم، باید به سرمایه گذاران احترام گذاشته و همکاری لازم با آنان شود.

فلاح با اعلام 192 غریق در سال 92 خواستار توجه جدی فرمانداران به طرح دریا شد.

وی با تاکید بر جدی گرفتن طرح سالم سازی دریا و ممنوعیت شنا در ایام تابستان افزود :تعداد غرق شدگان دریا در مازندران نباید ناتوانی مدیریت مدیران استان تلقی شود.

استاندار مازندران  با اشاره به اعتبار صندوق توسعه ملی که بیش از 6 هزار میلیارد تومان است خواستار به کار گیری اعتبار صندوق توسعه ملی برای پیشرفت استان شد.

فلاح با اشاره به مراودات و مذاکرات انجام شده با استانداران دو استان آستاراخان روسیه و منگستائو افزود: این دو استان تمایل خود را برای مبادلات تجاری و استفاده از محصولات کشاورزی وگل و گیاه مازندران اعلام داشته اند.

وی با اشاره به مشکل قرنطینه کالا درشمال ایران و کشورهای cis افزود : مشکل قرنطینه حل شده و مابقی پیگیریها در این زمینه با بخش خصوصی است .

استاندار مازندران با بیان این که پسماند استان در وضعیت بحرانی قرار دارد افزود : با این که کارهای خوبی انجام شده ولی کافی نیست وبا رایزنی‌های انجام شده بودجه ساماندهی پسماند استان تامین شد.

وی تاکید کرد: هر یک از شهرستانهای استان در زمینه پسماند طرحهای خود را به استانداری اعلام و بودجه مورد نیاز خود را دریافت کنند .

فلاح طرح متروی قائمشهر به ساری،تردد دریایی و همچنین برقی کردن برخی از راههای استان را از جمله طرحهایی برشمرد که با وزیر راه مطرح کرده و در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به تغییر کاربریها ی غیر مجاز در استان افزود :توافق نامه ای با شورای عالی ساخت و ساز کشورو سازمان نظام مهندسی استان به امضا رسیده تا با مطالعه دقیق و جامع مازندران نقاطی که اجازه ساخت و ساز داده می شود مشخص گرددو این موضوع به عنوان یک طرح ملی در حال بررسی است .

فلاح خواستار پیگیری جدی و اقدامات اجرایی در ارتباط با ساخت و ساز شد و افزود : خط قرمز ما در این زمینه قانون است که باید اجرا شود.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *