شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۶

ايران و آرژانتين امشب (شنبه) دومين ديدار خود را در جام جهاني 2014 در شهر “بلو هوريزنته” برزيل برگزار مي‌کنند. روزنامه‌ “واشنگتن پست”…

ايران و آرژانتين امشب (شنبه) دومين ديدار خود را در جام جهاني 2014 در شهر “بلو هوريزنته” برزيل برگزار مي‌کنند.

روزنامه‌ “واشنگتن پست” در گزارشي به بررسي وضعيت تيم ملي فوتبال ايران پرداخت و نوشت: «فوتبال ايران ظرفيت بالايي دارد که توانسته در طول چند سال گذشته عملکرد خوبي در سطح قاره آسيا داشته باشد. شور و شوق مردم ايران به فوتبال زياد است و اين را مي‌توان از فوتبال خياباني و تعداد تماشاگران فوتبال اين کشور فهميد.

البته مشکلات مالي زياد باعث شده تا استعدادهاي فوتبال ايران نتوانند به خوبي رشد کنند و همين باعث شده که تيم ملي فوتبال ايران يکي از ضعيف‌ترين تيم‌ها در بين 32 تيم حاضر در جام جهاني 2014 برزيل در نظرسنجي‌هاي مختلف قرار گيرد.

هدايت تيم ملي فوتبال ايران را کارلوس کي‌روش بر عهده دارد که در کنار دن گاسپار، مربي آمريکايي فعاليت مي‌کند. آنها در انتخابي جام‌جهاني 2014 برزيل توانستند نمايش خوبي را داشته باشند و به عنوان تيم نخست به جام‌جهاني راه يابند و اکنون مزد اين صعود را امشب در بازي برابر آرژانتين خواهند گرفت. فرصتي که خيلي سخت در اختيار تيم ملي ايران قرار گرفته است. امشب فوتباليست‌هاي ايراني فرصت طلايي دارند تا خودشان را برابر يکي از بهترين تيم‌هاي و بهترين بازيکنان جهان خود را محک بزنند.

مهرداد بيت آشور درباره شرايط تيم ملي ايران مي‌گويد: تيم ملي ايران به خاطر دفاع مستحکمش معروف است. شايد نتوانيم مانند خيلي از تيم‌ها در يک ديدار 20 موقعيت گل داشته باشيم اما از لحاظ دفاعي تيم مستحکمي هستيم و سعي مي‌کنيم از موقعيت‌هاي محدودمان بهترين نتيجه‌ را کسب کنيم.

شيوه فوتبالي کارلوس کي‌روش مبتني بر فوتبال با نظم بوده است. تيم ملي ايران خيلي سخت شکست مي‌خورد. اين را مي‌توان از بازي‌هاي اخير اين تيم فهميد. همين موضوع باعث شده تا آنها در آخرين رده‌بندي فيفا که قبل از جام‌جهاني 2014 برزيل منتشر شد، در رده چهل‌وسوم قرار گيرد.

مهم‌ترين اسم در تيم ملي فوتبال ايران سرمربي اين تيم، کارلوس کي‌روش است که در تيم‌هاي رئال‌مادريد و منچستريونايتد سابقه مربيگري دارد. تجربه او باعث شده است تا تيم ملي فوتبال ايران بتواند بار ديگر خودش را به عنوان تيمي قدرتمند در سطح آسيا مطرح کند.

البته مشکلات مالي فدراسيون فوتبال ايران در راه صعود به جام‌جهاني 2014 برزيل دردسرهاي زيادي را براي کي‌روش ايجاد کرد و باعث لغو چندين اردوي تدارکاتي اين تيم شد. علاوه بر اين فدراسيون فوتبال ايران نتوانسته اسپانسري خارجي براي تيم ملي ايران جذب کند تا بتواند از حمايت‌هاي مالي بهره‌مند شود.

فوتبال ايران در حالي در جام‌جهاني 2014 برزيل حضور دارد که در تاريخ حضور خود در اين رقابت‌ها به تنها يک برد برابر آمريکا دست يافته است که در سال 1998 رخ داد. تيم ملي ايران در اولين ديدار خود در جام جهاني 2014 برزيل به ديدار نيجريه رفت که اين ديدار در پايان با تساوي بدون گل به پايان رسيد. آنها امشب در دومين ديدار خود برابر آرژانتين به ميدان خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.