جمعه، ۲۲ فروردین ۹۹ - ۰۳:۵۴
واضح ترین تصاویر سطح خورشید

در این مطلب از میهن پست واضح ترین تصاویر سطح خورشید که به تازگی منتشر شده اند را ارائه کرده ایم. برای تماشای…

در این مطلب از میهن پست واضح ترین تصاویر سطح خورشید که به تازگی منتشر شده اند را ارائه کرده ایم. برای تماشای تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با ما همراه شوید.

محققان با انتشار واضح‌ترین تصاویر خورشید اظهار کردند که اتمسفر این ستاره بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که در ابتدا تصویر می‌شد. محققان دانشگاه مرکزی “لانکاشایر”(Lancashire) با همکاری محققان مرکز پروازهای فضایی “مارشال” به مطالعه تصاویری از خورشید پرداختند که توسط تلسکوپ “Hi-C” ناسا ثبت شده‌اند.

این تصاویر نشان می‌دهد که بخش‌هایی از اتمسفر خورشید که تصور می‌شد تاریک و یا عمدتا خالی هستند، با رشته‌هایی از گازهای الکتریکی گرم پر شده‌اند که وسعت آن به ۳۱۱ مایل می‌رسد. واضح ترین تصاویر سطح خورشید

به گفته محققان، هر کدام از این رشته‌ها تا ۱.۸ میلیون درجه فارنهایت حرارت دارند و بزرگ‌تر از مسافت میان “لندن” و “بلفاست”(پایتخت ایرلند شمالی) هستند.

تلسکوپ “Hi-C” ناسا توانست رشته‌های مغناطیسی شگفت‌انگیز در نواحی تاریک را رصد کند و محققان می‌گویند که این رشته‌ها از پلاسمای بسیار گرم که میلیون‌ها درجه گرم هستند، ساخته شده‌اند.

تیم تحقیقاتی دانشگاه ” لانکاشایر” گفته‌اند که آنچه که دقیقا این رشته‌ها را ساخته است، هنوز نامشخص است و تمرکز اصلی ستاره‌شناسان برای بررسی این موضوع خواهد بود.

تلسکوپ “Hi-C” ناسا یک تلسکوپ منحصر به فرد است که با پرواز یک موشک زیرمداری به فضا فرستاده شد. نتایج این پژوهش در مجله “Astrophysical Journal” انتشار یافت.

باهم در میهن پست واضح ترین تصاویر سطح خورشید را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: internewscast[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *