جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۰

به گزار ش خبرنگار اعزامی ایرنا، محمود واعظی به عنوان نماینده ایران در این اجلاس سخنرانی داشت و همچنین در پانل های تخصصی…

به گزار ش خبرنگار اعزامی ایرنا، محمود واعظی به عنوان نماینده ایران در این اجلاس سخنرانی داشت و همچنین در پانل های تخصصی کشورمان در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه آی سی تی شرکت کرد.

وی همچنین در ایام حضورش در ژنو با بیش از شش وزیر مخابرات شامل کشورهای ، مصر، الجزایر، عربستان ، آلبانی ، بنگلادش و قطر دیدار و گفت وگو کرد. محور اصلی این گفت وگو ها راههای توسعه همکاری های دوجانبه و در سطوح عالی بین المللی بود .وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در این دیدارها بر رویکرد دولت جدید مبنی بر افزایش سطح روابط بین المللی ایران با سایر کشورها به ویژه همسایگان و کشورهای مسلمان تاکید کرد و توسعه روابط را بستری برای تقویت صلح و ثبات درمنطقه دانست.

چهارمین اجلاس جامعه اطلاعاتی WSIS+10 در روزهای 20 تا 23 خرداد در ژنو برگزار شد.

علاوه براین وی با شرکت در ضیافت شام محسن نذیری اصل نماینده دائم ایران در ژنو در جمع فعالان و دست اندرکاران حوزه آی سی تی به گفت و گوی رو در رو با آنها در مورد راههای بستر سازی بیشتر برای توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور پرداخت.

نصر الله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، احمد شرافت مشاور وزیر و عضو هیات مدیره شرکت زیر ساخت ، کاظم آیت اللهی رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ، بهروز مینایی رییس هیات مدیره بنیاد ملی بازی های رایانه ای، حجت الاسلام و المسلمین سعید سالاریان قائم مقام شورای عالی اطلاع رسانی ،خوانساری رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران )،هادی شهریار شاه حسینی دبیر کمیته ملی جامعه اطلاعاتی ، علی اصغر انصاری معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران، وزیر را در این سفر همراهی کردند و هدایت پانل های تخصصی ایران را برعهده داشتند.

دراین سفر یونس شکرخواه و ابراهیم طلایی از استادان علوم ارتباطات و آموزش الکترونیک از دیگر اعضای هیات جامعه اطلاعاتی WSISI ایران در چهارمین اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی WSIS+10 بودند.

هیات ایرانی ضمن برگزاری و هدایت 3 پانل اختصاصی در موضوعات مختلف مرتبط با جامعه اطلاعاتی در راستای خطوط عمل 11 گانه جامعه اطلاعاتی سخنرانی های کارشناسی داشتند و به پرسش های حاضران در این کارگاهها پاسخ دادند.

جامعه جهانی اطلاعاتی wsis پس از دو اجلاس سران در سال های 2003 و 2005 در قالب 10 هدف و 11 راه برای نیل به آن چشم انداز حرکت کشورها در مورد توسعه اطلاعات و فناوری های ارتباطی مشخص کرد. wsisهدف نهایی خود را ایجاد یک جامعه جهانی اطلاعاتی تا سال 2015 قرار داده است.

علمی 1599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.