دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۸

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیر خم، واقعه عظیم غدیر خم روز دوشنبه در منطقه اردوگاه غدیر حدفاصل بین…

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیر خم، واقعه عظیم غدیر خم روز دوشنبه در منطقه اردوگاه غدیر حدفاصل بین شهرک قدس و کوه خضر نبی با حضور گسترده مردم بازسازی شد.

بازسازی واقعه غدیر خم برای پنجمین سال متوالی است که در شهر مقدس قم برگزار می شود که تعداد بیش از هزار هنرمند و هنرور قمی در این بازسازی مشارکت داشتند.

این برنامه از ساعت 9 صبح آغاز شد که در طی آن حرکت کاروان حجاج از سمت مکه به سمت برکه غدیر و همچنین برپایی منبری از حجاز شتران برای سخنرانی پیامبر اکرم (ص) و ایراد خطبه غدیر توسط رسول الله (ص) بازسازی شد.

معرفی جانشینی پیامبر (ص) و همچنین بیعت حاضرین با امیرالمومنین (ع) و به درک واصل شدن  حارث فهرى کسی که ولایت امام علی (ع) را در آن روز منکر شده بود ، از دیگر بخش های بازسازی واقعه غدیر خم بود.

این برنامه به همت سپاه علی بن ابی طالب (ع) استان قم هر ساله برگزار می شود و کارگردانی بخش هنری این مراسم نیز بر عهده محمد سلیمان پناه از هنرمندان قمی بود که تعداد 50 هنرمند و هزار هنرور وی را همراهی می کردند.

بازسازی واقعه غدیر خم برای نخستین بار در کشور در سال 89 در شهر مقدس قم صورت گرفت که به دنبال استقبال گسترده مردم از این برنامه در سالهای بعد بازسازی واقعه غدیر در مراکز استانها اجرا شد و امسال نیز این مراسم در بیش از 130 نقطه از کشور برگزار شد.

در پایان این مراسم نیز نماز ظهر و عصر به جماعت اقامه شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *